Podvodník Altner, podojil nás. Drsná slova z ČSSD, jde i o Zemana

21.02.2019 14:17

Spor s již zesnulým Zdeňkem Altnerem je jednou z karet, kterou mohou kritici ČSSD proti straně zahrát. I když advokát již zemřel, ve sporu o v poslední instanci přiznaných 300 milionů korun pokračují jeho dědici. Veronika Altnerová, dcera zemřelého advokáta, požádala ČSSD, zda by mohla promluvit na sjezdu, byla však odmítnuta. A Ivan Přikryl vysvětluje, jak to tehdy bylo...

Podvodník Altner, podojil nás. Drsná slova z ČSSD, jde i o Zemana
Foto: ivanprikryl.cz
Popisek: Ivan Přikryl

Poslední událostí v kauze byla žádost Veroniky Altnerové, aby mohla promluvit na sjezdu ČSSD, kterou předseda Hamáček podle ČT zamítl. K této záležitosti se nedávno vyjádřil veterán ČSSD a někdejší ředitel Úřadu vlády Ivan Přikryl. „Jak jsem dr. Altnera osobně znal, mnohokrát s ním jednal a studoval podrobně celou genezi včetně archivních materiálů, ta dáma ani netuší, co tatínek činil,“ píše Přikryl.

Anketa

Co provést s bojovníky Islámského státu, kteří se chtějí vrátit do Evropy?

16%
81%
hlasovalo: 15598 lidí

„Podvodník který obelhal mnoho lidí. Předně Miloše Zemana,“ tvrdí Přikryl a ptá se, proč Miloš Zeman mlčí. Dále měl obelhat „skutečné autory vítězství Hájka a Halbicha, jak s Ivem Svobodou záměrně vytlačili dr. Blanického aby podojili ČSSD,“ tvrdí Přikryl.

„Z jasné vyhrané kauzy udělali drama. Miloš Zeman právo nectí a tak mu napovídali, že strana přijde o vše, a on jim uvěřil. Přitom šlo jen o spor, zda lze přiznané vlastnictví zapsat na LV (zjednodušeně). Nemá nám co říci, dokud soud nerozhodne o dovolání, a je-li po otci, tak od ní ani potom nic smírného nelze čekat,“ tvrdí o Veronice Altnerové.

V komentářích Stanislav Křeček dodává, že Altnera vyloučili z Advokátní komory. Přikryl k tomu dodává, že měl i další problémy, a nyní si kvůli mlčící ČSSD veřejnost myslí, že strana nechce pozůstalým vyplatit poctivě vydělané peníze.

A bývalý poslanec ČSSD Karel Machovec k případu dodává další podrobnosti: „Je to přesně tak, naprosto zbytečná změna obhájce dr. Blanického, mimochodem opravdového právnického gentlemana, který je faktickým vítězem sporu o Lidový dům. Není možné ani nevzpomenout zásluhy Přemka Janýra, dr. Málka a právní komise ČSSD v čele s profesory Šamalíkem, Jičínským a docentem Mikule. Ivo Svoboda prostě pouze přihrál kšeft svému známému za 70 mil. Kč, sjednaná odměna pro dr. Blanického nebyla ani 20 mil. Pokud se týká Miloše Zemana, tak podle informace od Mirka Šloufa, mu byla smlouva předhozena v časové tísni před odjezdem do zahraničí na chodbě LD se slovy, že když to okamžitě nepodepíše, že přijdeme o LD, což byla lež jako věž. Smlouva, pokud vím, nebyla ani projednána před podpisem žádným relevantním orgánem ČSSD,“ tvrdí Machovec a odkazuje na svůj starší článek na webu ČSSD.

Fotogalerie: - Vesnice roku na Hradě

Prezident republiky Miloš Zeman přijal na Pražském...
Prezident republiky Miloš Zeman přijal na Pražském...
Prezident republiky Miloš Zeman přijal na Pražském...
Prezident republiky Miloš Zeman přijal na Pražském...
Prezident republiky Miloš Zeman přijal na Pražském...
Prezident republiky Miloš Zeman přijal na Pražském...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krysy vylezly z kanálů... Fendrych se pustil do Štěpána Kotrby, ale ten si to nenechal líbit

13:53 Krysy vylezly z kanálů... Fendrych se pustil do Štěpána Kotrby, ale ten si to nenechal líbit

Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych prozradil, proč tolik lidí útočí na Českou televizi. …