Pokrytectví Západu ohledně imigrantů. Zvěrstva ve Francii. Martin Hekrdla připomíná věci, o kterých se raději mlčí

14.07.2017 11:48

Politický komentátor Martin Hekrdla se na webu A2larm rozepsal o údajném „pokrytectví“, jakým se ve vztahu k migraci a zemím V4 vyznačuje Macronova Francie. A nešetřil slovy. Francie podle něj totiž navenek dělá, že migranty vítá, ve skutečnosti proti nim v zemi ale probíhají hotová „zvěrstva“.

Pokrytectví Západu ohledně imigrantů. Zvěrstva ve Francii. Martin Hekrdla připomíná věci, o kterých se raději mlčí
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Uprchlíci tvoří pod dohledem policie fronty na autobusy

„Mnoho lidí žije v představě, že Evropa je nyní stmelována a zároveň rozdělována jakýmsi sluníčkářsko-vítačským tandemem Macron–Merkelová a že už jen Visegrádská čtyřka stojí na stráži všeho křesťanstva proti kontinentální islamizaci, potažmo terorismu. A prý je za to trestána. Konflikt mezi západním jádrem globalistických liberálů a postmoderních multikulturalistů na jedné straně a východní ‚vlasteneckou‘ periferií na straně druhé jako by logicky ústil do gordického uzlu kvót pro migranty, jejž nutno rozetnout biblickým ‚ano, ano – ne, ne‘. „Opravdu?“ píše Hekrdla.

Mnohem zajímavější na celém tandemu dvou M je podle Hekrdly sledovat francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Ten prý obvinil „východní troglodyty z dvojnásobné zrady, poněvadž přijímají peníze z unijního rozpočtu, ale nerespektují její hodnoty, odvracejí se od ní a nejsou solidární v oblasti migrace“. „Chcete náš supermarket (i s jeho komoditami, podřadnými šmejdy, mizernými mzdami a ničením drobných domácích výrobců a obchodníků)? Splňte kvóty, postavte víc detenčních táborů a proveďte azylové řízení s lidmi prchajícími z oblastí, které v neposlední řadě i Francie rozfrcala svými intervencemi, zbrojařskými kšefty, dřením domorodců bez nože a politickými hrami na slepou bábu,“ analyzuje situaci Hekrdla.

Macron podle Hekrdly ještě před svým zvolením prohlásil, „že politika otevřených dveří pro masovou migraci německé kancléřky Merkelové zachránila naši kolektivní čest“. Zároveň ale varoval i před kritikou Merkelové, která je podle něj „nechutným zjednodušováním“. A tím se Macron podle Hekrdly dotkl pravdy, „neboť žádnou politiku otevřených dveří vůči migraci z třetích zemí schengenská Evropa nikdy neprovozovala“. „V létě 2015 jen improvizovaně hasila požár,“ píše Hekrdla. „Potíž je ale v tom, že Francie, které Brusel přidělil kvótu třiceti tisíc migrujících osob, sama dosud úředně nepřijala k vyřízení ani pětinu z tohoto počtu. A co hůř, pořádá doslova hony na migranty, a to jak na jižním, italském vstupu do země (Ventimiglia), tak na severním – velmi riskantním – výstupu směrem ke kýžené Británii (Calais),“ upozorňuje.

Podle Hekrdly se jedná o „mnohonásobné pokrytectví“. Toto pokrytectví prý „bylo nedávno skvěle ilustrováno v jeden jediný den“. „A sice 23. června: zatímco Macron na tiskové konferenci v Bruselu s Merkelovou po boku hlásal, že musíme přijmout uprchlíky, je to naše povinnost a otázka cti, jeho ministr vnitra Gérard Collomb v Calais kategoricky odmítl jakoukoli základní pomoc téměř tisícovce migrantů,“ píše Hekrdla. Ti se totiž po loňské policejní evakuaci tamního uprchlického slumu, jenž se stal smutně proslulým, opět vracejí na toto podle Hekrdly „strategicky klíčové místo své strastiplné cesty“.

VYKLÍZENÍ NELEGÁLNÍHO UPRCHLICKÉHO TÁBORA V CALAIS LONI V ÚNORU:

Podle Hekrdly se v současné době ve Francii dějí věci, které daleko „převyšují nejřezavější Orbánovy ploty, nejsvalnatější dekrety Donalda Trumpa i nejmilitantnější sny českého ministra vnitra Milana Chovance“. „Migranti – včetně nezletilých osob bez doprovodu – jsou neustále policií pronásledováni a hon na ně jako na zvěř pak pokračuje i v blízkém polesí. Musí být neustále ve střehu, je jim odpírán spánek, voda i jídlo, zabavovány pokrývky a ničeny přístřešky. Dobrovolníci, kteří migrantům pomáhají, jsou šikanováni a biti. Není žádných pochyb o tom, že je tím hrubě porušován třetí článek Evropské úmluvy o lidských právech z roku 1950, na nějž navazuje téměř sedm desítek let judikatury zakazující státům i osobám nelidské a ponižující zacházení s kýmkoli, kdekoli a z jakýchkoli důvodů,“ píše Hekrdla. To, co probíhá ve Francii ohledně migrantů, popisuje Hekrdla jako zvěrstva, která se vláda 12. července pokusila „zakrýt vyhlášením plánu, který má zaručit právo na azyl a zajistit lepší řízení migračních toků“. „Premiér Edouard Philippe se v Matignonu na tiskové konferenci rozhovořil o nutnosti respektovat důstojnost nejen těch, kteří přicházejí do této země žádat o azyl, ale také ostatních, kteří nejsou o nic méně lidskými bytostmi,“ píše Hekrdla. „Zdůraznil, že pokud jde o ekonomické migranty, není možné vyhovět všem; nicméně uprchlíky je třeba uvítat v těch nejlepších podmínkách,“ dodává.

Migranti mají být podle Hekrdly od migrace odrazeni všemi dostupnými prostředky. „Je to šoková terapie, zvůle nesená heslem účel světí prostředky. Ti nejodvážnější novináři se už začínají ptát, zda brzy budou takto ve Francii „odrazováni“ i bezdomovci, dělníci při okupačních stávkách či demonstranti v ulicích – s vydatnou pomocí již čtyřikrát prodlouženého výjimečného stavu, který má být 1. listopadu trvale vložen do obecného práva,“ píše Hekrdla. „To aby se v této třídní válce více než jen ‚hamburských‘ rozměrů nemusela zvláštní opatření stále znovu odhlasovávat. A periodicky tak zviditelňovat skutečnost, že evropská pseudodemokracie – jak napsal sociolog Salvatore Pallida, profesor Janovské univerzity – není ve skutečnosti o mnoho lepší než Trumpovy Spojené státy, Putinovo Rusko nebo Si Ťin-pchingova Čína,“ dodává.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: maz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

16:48 Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

„Já s tímhle končím, ve straně plné kreténů, kteří mají větší slovo, než normální lidi, pracovat neb…