Pokud šéf CzechInvestu chyboval, odstoupí, slíbil Jonáš z ODS

08.08.2012 22:51

V úřadu CzechInvestu proběhla razie protikorupční policie. Pokud se prokáže nějaké pochybení, senátor za ODS Vítězslav Jonáš si je jistý, že ředitel Miroslav Křížek odstoupí. Shodl se tak i s opozicí.

Pokud šéf CzechInvestu chyboval, odstoupí, slíbil Jonáš z ODS
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor za ODS Vítězslav Jonáš

Policejní razie se na úřadě CzechInvestu objevila v souvislosti se zakázkou na vyhledávání nemovitostí pro podnikatele a firmy. Údajně se ředitel státního úřadu Miroslav Křížek pokusil vyvést jednu z činností agentury do společnosti svého známého. Měl by hned odstoupit? „Pokud se prokáže, že pan generální ředitel pochybil, pak samozřejmě ano,“ míní Vítězslav Jonáš z hospodářského výboru Senátu.

Jak ale moderátorka ČT řekla, onen outsourcing není sám o sobě trestnou činností. „Sice to nemusí být proti právu, ale samozřejmě by to bylo špatně,“ míní Jonáš. Mluví prý ale čistě hypoteticky, není totiž zatím potvrzené, že se to skutečně stalo.

„Nikdo ale nepopírá, že tohle proběhlo,“ namítl v Událostech, komentářích stínový ministr průmyslu a obchodu za ČSSD Petr Kajnar. Sám má s CzechInvestem zkušenosti jako regionální politik. „Když došlo k obrovské personální výměně na CzechInvestu, jeho výkonnost poklesla,“ míní.

Zato Jonáš má prý zkušenosti jen dobré. „Nemám takové informace, že agentura nepracovala, jak měla,“ odmítal a jako příklad uvedl zahraniční mise, třeba energetické fórum ve Vietnamu. „Bez nich bychom to těžko uspořádali. Já mám dobré zkušenosti,“ dodal. Bude prý ale chtít od ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby vysvětlení, jak na tom CzechInvest je.

Že by ministr vedení agentury kryl, to Jonáš rozhodně odmítl. „Pan ministr v téhle záležitosti koná a nebude odkládat jakékoliv opatření,“ bránil svého spolustraníka. Kuba je však nyní na dovolené.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dyť je to blbost, sejmula Babišova žena moderátora. Ten se ptal na její minulost

13:27 Dyť je to blbost, sejmula Babišova žena moderátora. Ten se ptal na její minulost

Bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková (za ANO) je od začátku května zmocněnkyní pro lidská …