Poláci a Maďaři, se mnou něco zažijete. Macrona ještě ani nezvolili, a už slibuje unijním kverulantům krátký proces

30.04.2017 17:28

Ještě sice francouzským prezidentem není, čeká jej teprve druhé kolo, ale již mluví o tom, že do tří měsíců po zvolení zatočí s Polskem a s Maďarskem. Řeč je o francouzském kandidátovi na hlavu státu Emmanuelu Macronovi. Píše o tom server Echo24.cz.

Poláci a Maďaři, se mnou něco zažijete. Macrona ještě ani nezvolili, a už slibuje unijním kverulantům krátký proces
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Emmanuel Macron
reklama

Podle Macronových slov totiž oba tyto státy porušují pravidla Evropské unie. Vyčítá tak i evropskému společenství, že ještě nezasáhlo. Trnem v oku mu podle všeho jsou polské reformy soudního systému i nová maďarská pravidla pro univerzity a neziskové organizace. Samozřejmě vadí i postoj zemí k uprchlické krizi. 

„Když nejsou práva a hodnoty Evropské unie respektovány, chci, aby byly přijaty sankce,“ nechal se slyšet Macron. A nechybí mu ani sebevědomí. Je přesvědčen, že za tři měsíce poté, co bude zvolen, bude o Polsku rozhodnuto. „Uvidíte, že se mi to podaří,“ řekl jasně. Polsko, Maďarsko, ale i Macronem nezmiňované Česko se dlouhodobě vymezují proti uprchlickým kvótám, jež jsou dogmatem části členů Evropské unie.

Původní text ZDE

Macron se takto vyjádřil jen chvíli poté, co zavítal do továrny americké firmy Whirlpool na severu Francie, jež plánuje přesunout výrobu právě do Polska. A to se stalo terčem Macronovy kritiky, neboť se mu nelíbí sociální dumping v zemi galského kohouta a možnost přesouvat výrobu do zemí s nízkými mzdami. 

Macron však prezidentské křeslo ještě nemá jisté. Utká se o něj 7. května s Marine Le Penovou. Prozatím je dle průzkumů favoritem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

5:05 A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

CHARTA 77 Podle mnohých odborníků přesvědčivým dokladem o kinematografii první poloviny sedmdesátých…