Polák Kaczynski se obul do Merkelové. Kvůli uprchlíkům

21.05.2017 7:54

Faktický lídr polské vládní strany Právo a spravedlnost Jaroslaw Kaczynski se podle informací agentury Reuters pořádně obul do německé kancléřky Angely Merkelové. To ona prý otevřela brány migrantům, tak by se teď taky měla starat o problémy, které jsou s migranty spojené a nenutit k tomu Polsko.

Polák Kaczynski se obul do Merkelové. Kvůli uprchlíkům
Foto: Archiv
Popisek: Polsko
reklama

Jaroslaw Kaczynski v podstatě vede vládní stranu Právo a spravedlnost, byť se premiérkou Polska stala Beáta Szydlová. Oba zmínění politici se shodují v jedné věci. Polsko se podle nich nepodvolí a nebude přijímat migranty z Itálie či Řecka, jak to požaduje EU. Kaczynski má za to, že migrační vlnu odstartovala německá kancléřka Angela Merkelová tím, že otevřela brány Syřanům. Kvůli tomu se za Syřany začali vydávat i uprchlíci, kteří někdy ani netuší, kde Sýrie leží.

„Evropu jsme uprchlíkům neotevřeli my, ale paní Merkelová a je to tedy paní Merkelová a Německo, kdo musí nést odpovědnost za uprchlíky a ne Polsko,“ uvedl Kaczynski v rozhovoru pro veřejnoprávní TVP Info.

Celý článek v angličtině naleznete zde

Agentura také připomíná, že si EU většinovým hlasováním uložila přerozdělit na 160 tisíc uprchlíků. Toto přerozdělování se však nedaří. Mimo jiné i proto, že Polsko odmítá uprchlíky přijmout. Roli hraje jistě i to, že běženci z Blízkého východu a z Afriky chtějí často zamířit jen a pouze do Německa, které vnímají jako zemi zaslíbenou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bez roušek nic! Sněmovna odmítla hospodské z Otevřeme Česko – Chcípl PES

13:40 Bez roušek nic! Sněmovna odmítla hospodské z Otevřeme Česko – Chcípl PES

Jakub Olbert a Jiří Janeček z iniciativy Otevřeme Česko nepředstoupí před petiční výbor Parlamentu n…