Polibek smrti. Halík, Kiska, Schwarzenberg. Slováci volí prezidenta, osobnosti jim radí, koho volit

13.03.2019 19:29

Pro mnoho lidí neznámá slovenská právnička Zuzana Čaputová se stala favoritkou slovenských prezidentských voleb. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl však tvrdí, že i přes svůj solidní náskok v předvolebních průzkumech dáma nevyhraje. Prý se o to postaral profesor Tomáš Halík. Diskutující poté připomněli, že do předvolebního boje se na straně Čaputové zapojili také Andrej Kiska a Karel Schwarzenberg

Polibek smrti. Halík, Kiska, Schwarzenberg. Slováci volí prezidenta, osobnosti jim radí, koho volit
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Jaroslav Plesl

Prezidentské slovenské volby jsou v plném proudu. Hraje se o každý hlas. Favoritkou voleb je nezávislá právnička Zuzana Čaputová. Právnička se nijak netají tím, že má názorově blízko ke končícímu prezidentovi Andreji Kiskovi. Pokud by získala návrh na vyhlášení referenda o výstupu Slovenska z EU, tento návrh by podle svých vlastních slov respektovala, ale sama by hlasovala pro setrvání v EU.

Anketa

Schvalujete práci Anny Šabatové?

2%
98%
hlasovalo: 9079 lidí

V posledních pár dnech se dámě dostalo podpory i z české strany. Za Zuzanu Čaputovou se jednoznačně postavil čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, který se zotavuje v nemocnici po operaci srdce. I z nemocnice se však zajímá o veřejné dění.

„Já jsem zažil během posledních třiceti let několik prezidentů u nás i na Slovensku, kteří se spíše chovali jako zvolení panovníci, nikoliv jako služebníci státu. Tudíž by mě velice zajímal ženský přístup k tomu. Myslím, že je zralý čas, opravdu ten čas k tomu dozrál, aby byla zvolená žena. Ony mají přece jenom trošku lepší a pozitivnější myšlení, co jsem v životě tak viděl, a kdyby byla zvolena prezidentka na Slovensku, tak by to byla změna nejen pro Slovensko, nýbrž taky pro celou střední Evropu,“ poznamenal kníže ve videu, které na sociální síti sdílela sama Čaputová.  

Čaputovou podpořil také teolog Tomáš Halík. Kněz věří, že tato dáma přinese nový náboj do střední Evropy.

Fotogalerie: - Volba členů rad

Jednání sněmovny. Na pořadu byl například návrh na...
Jednání sněmovny. Na pořadu byl například návrh na...
Jednání sněmovny. Na pořadu byl například návrh na...
Jakub Michálek a Jaroslav Faltýnek
Jednání sněmovny. Na pořadu byl například návrh na...
Jaroslav Foldyna

„Mě zajímá fenomén Zuzana Čaputová jako psychologa, jako sociologa, ale také jako křesťana. V ní vidím duchovního a spirituálního člověka, který něco pozitivního vyzařuje do toho našeho světa, a to je něco strašně potřebného,“ vysvětlil Halík pro web týždeň.sk.

A právě Halíkova podpora podle Jaroslava Plesla znamená, že Čaputová nakonec nevyhraje. V Česku podpořil např. profesora Jiřího Drahoše, který prohrál boj o Hrad s Milošem Zemanem.

Plesl však ještě neskončil. S notnou porcí nadsázky označil Halíka za kandidáta na ředitele vesmíru.

V diskusi pod Pleslovým příspěvkem se tradičně rozjela debata, kde zaznělo, že podpora Tomáše Halíka Zuzaně Čaputové znamená přímo polibek smrti. Další polibek smrti dal prý této dámě i Kiska, který právničku také jasně podpořil. A také Karel Schwarzenberg.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mohl jich zabít ještě mnohem víc! Dusno po vraždách v Ostravě. Odborníci odhalili závažné problémy

6:52 Mohl jich zabít ještě mnohem víc! Dusno po vraždách v Ostravě. Odborníci odhalili závažné problémy

V úterním Duelu Jaromíra Soukupa promluvili bezpečnostní expert Andor Šándor a konzultant izraelské …