Policejní férovka v Uherském Hradišti: Velitel a starosta se omluvili

11.03.2021 14:58

Starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha i velitel městských strážníků Vlastimil Pauřík se omluvili za včerejší zákrok ve městě, při němž došlo k „zpacifikování“ muže bez respirátoru, a to přesto, že měl u sebe malého syna. Podle velitele bylo k zákroku zákonné oprávnění, špatná však byla intenzita.

Policejní férovka v Uherském Hradišti: Velitel a starosta se omluvili
Foto: Repro FB
Popisek: Zákrok městských policistů v Uherském Hradišti proti otci malého dítěte
reklama

Anketa

Věříte léku ivermektin?

66%
7%
hlasovalo: 15089 lidí

„Chtěl bych se všem lidem, kteří na toto video reagovali, veřejně omluvit za to, co se stalo. Považuji to skutečně za velmi nepříjemné a neakceptovatelné. Jedním z těch důvodů je mimo jiné to, že to zásadním způsobem pošramotí důvěru lidí v městskou policii jako instituci. Myslím si, že se to podepíše na této důvěře a městská policie si ji bude těžko vytvářet, což považuji za velký problém. Zároveň je potřeba říct, že platí vládní nařízení, které nám nařizuje nosit ochranu úst v zastavěném území,“ uvedl starosta města Stanislav Blaha. Všechny důkazy byly předány policii. Pracovněprávní část bude podle svých slov řešit osobně s velitelem městské policie.

„Připojuji se k té omluvě. Strážníci měli k zákroku zákonné oprávnění, ale ta samotná intenzita je předmětem šetření Policie ČR,“ podotkl velitel městské policie. Pevně věří, že trestnost naplněna nebude, ale nechce předjímat závěry vyšetřování. „Intenzita měla být jiná, vzhledem k přítomnosti malého dítěte,“ dodal velitel. Starosta pak doplnil, že oba strážníci byli postaveni mimo službu.

Starosta také dementoval informaci, že by dítě zůstalo bez dozoru, hlídala jej podle jeho slov prodavačka nedalekého obchodu a následně také druhá hlídka městské policie, která dítě doprovodila za otcem na služebnu. „Podezřelý po poradě s právníkem prokázal svou totožnost a my jsme jej propustili,“ doplnil jej velitel. Podle jeho slov muž odmítal po celou dobu incidentu předložit doklady, stejně tak odmítal nasazení respirátoru. 

„Bylo to vyhrocené. Ale nemělo se stát to, co se stalo na tom videu. Když jsem se zamýšlel já, jak bych postupoval, volal bych jednoznačně Policii ČR,“ řekl velitel městské policie. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maďarsko se blíží Rusku! Po estrádě s duhou před velvyslanectvím bruselský Pirát Peksa ještě přiložil pod kotel

19:58 Maďarsko se blíží Rusku! Po estrádě s duhou před velvyslanectvím bruselský Pirát Peksa ještě přiložil pod kotel

Pirátský europoslanec Mikuláš Peksa varuje před novým maďarským zákonem, zakazujícím propagaci LGBTQ…