Policie obvinila exšéfa VZP kvůli IZIPu

20.01.2014 7:21 | Zprávy
autor: dkr

Bývalému šéfovi VZP Pavlu Horákovi hrozí až osm let vězení. Podepsal totiž smlouvu s firmou IZIP o náboru nových klientů a VZP na to dala půl miliardy. Za tyto peníze však získala nové zákazníky především IZIP a navýšila si tak svou vlastní cenu. Smlouvy a doklady, které osvětlují podstatu problému, mají k dispozici LN, které informace přinesly.

Policie obvinila exšéfa VZP kvůli IZIPu
Foto: Hans Štembera
Popisek: VZP

Policie obvinila bývalého šéfa Všeobecné zdravotní pojišťovny Pavla Horáka a nyní mu hrozí až osm let vězení. LN píší o smlouvách a dalších dokumentech, které mají k dispozici a které osvětlují důvody onoho obvinění. Jde o to, že spořitelna bez výběrového řízení dala v roce 2008 společnosti IZIP půl miliardy na nábor nových klientů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Scénář: Pavel v NATO slíbí, Babiš s tím nic nenadělá. A vy zaplatíte

9:00 Scénář: Pavel v NATO slíbí, Babiš s tím nic nenadělá. A vy zaplatíte

Ekonom Pavel Šik varuje před možnou geopolitickou hrou prezidenta: zatímco premiér Andrej Babiš (ANO…