Policie opět vyšetřuje Martina Romana. Kvůli tunelování

13. 6. 2012 21:30

Šéf dozorčí rady energetické společnosti ČEZ Martin Roman má problém, objevily se totiž dokumenty, podle kterých je podezřelý z tunelování ČEZu. Protikorupční policie teď prověřuje pravost dokumentů, uvedla ve středu televize Nova.

Policie opět vyšetřuje Martina Romana. Kvůli tunelování
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Martin Roman
reklama

Ještě jako šéf ČEZu Martin Roman nakupoval elektrárenskou technologii od firmy Škoda Plzeň. Zároveň však existuje silné podezření, že v té době Martin Roman plzeňskou Škodu spoluvlastnil. Peníze z ČEZu by tak mířily do jeho kapsy, uvedla televize.

Nečas považuje podezření za závažná

Dokumenty, které teď policie ověřuje, mají dokládat, že Martin Roman skutečně byl spolumajitelem Škody Plzeň, ačkoli to popírá. Policie už věc prověřovala několik měsíců. Dosud však pracovala pouze s kopiemi dokumentů nejasného původu. Teď mají protikorupční detektivové v rukou originály.

Premiér Petr Nečas (ODS) už v říjnu označil podezření kolem Romana za závažné. I přesto policie případ odložila. Teď se k němu opět vrací. Ze švýcarské prokuratury totiž do Prahy dorazily zmiňované originály listin.

Valná hromada ČEZu bude o budoucnosti Romana rozhodovat 26. června. Jak bude hlasovat stát jako většinový vlastník, není jasné. Samotný ČEZ už před časem informoval akcionáře, že v zakázkách pro Škodu Plzeň nenašel žádný problém.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

16:47 Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

REPORTÁŽ Ať je teplo, nebo zima, v hospodě je vždycky prima. Zvláště pak, když byly nálevny skoro dv…