Policie v Praze rozehnala nepovolený mejdan. Vyražené dveře, desítka hostů skončila v poutech

28.11.2020 7:52

Policie v noci na sobotu zasahovala v tajně otevřeném pohostinském podniku v Praze 1. Dovnitř se předtím dostaly až stovky hostů, kteří popíjeli a bavili se, jako by neexistoval žádný koronavirus. Beranidlem proti covidu! Desítka lidí v klepetech... A zřejmě padnou vysoké pokuty.

Policie v Praze rozehnala nepovolený mejdan. Vyražené dveře, desítka hostů skončila v poutech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vůz, ilustrační foto
reklama

Nelegální večírek probíhal v  Anenské ulici na Starém Městě, údajně od 22 hodin. O konání akce se zájemci dozvěděli přes soukromý profil na sociální síti. Tam pak dostali instrukce a přístupové heslo, kterým se museli prokázat u vstupu.

Přímo ke vchodu mohli lidé přistupovat ve skupinkách maximálně po čtyřech, aby nepoutali pozornost. U vstupních dveří z Anenské či z Karlovy ulice pak příchozí řekli hlídači heslo a mohli do pasáže, kde podnik sídlí. Vstupné činilo 100 až 300 korun, podle doby příchodu.

„Popíjeli jsme a bavili se. Kdo měl roušku, tak ji měl staženou pod bradu. Přece na tajné party nebudete nosit roušku,“ řekla později jedna z návštěvnic. Podle ní bylo uvnitř 200 až 300 hostů, převážně cizinců.

Nelegální akce měla trvat do čtyř ráno, kolem půlnoci však zábavu ukončili policisté. Zasahovalo jich několik desítek. Provozovatelé je odmítli vpustit dovnitř – tak vyrazili vstupní vrata beranidlem. Hosty pečlivě zkontrolovali a asi desítka lidí skončila v poutech. Pořadatelům hrozí pokuta v řádu milionů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: AZy
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kašleme na Brusel, bereme Sputnik.“ A hůř: Věc, co EU neuslyší ráda. Tvrdě utrpí

11:13 „Kašleme na Brusel, bereme Sputnik.“ A hůř: Věc, co EU neuslyší ráda. Tvrdě utrpí

Nejeden proevropský politik v Česku si nenechal ujít příležitost vyzvat vládu, aby děkovala Evropské…