Policie vtrhla do ČD Cargo

12. 6. 2020 15:28

Těsně před Vánocemi 2019 poskytla Lenka Bradáčová rozhovor serveru Seznam zprávy a konstatovala v něm, že policie může zasahovat kdykoliv. I o Vánocích. Její slova potvrzuje Policie ČR. Do Vánoc je sice ještě daleko, ale policie ukazuje, že se nedrží zpátky ani v době koronavirové. Strážci zákona zasahují v sídle ČD Cargo.

Policie vtrhla do ČD Cargo
Foto: red
Popisek: ČD Cargo
reklama

Podle informací nového týdeníku Hrot zasahuje policie v sídle ČD Cargo. Kvůli kauze, ve které mohla být napáchána miliardová škoda. Jde o smlouvu dceřiné společnosti Českých drah ČD Cargo o pronájmu 500 starých vagonů se slovenskou firmou SMK.

Společnost Ostravské opravny a strojírny tvrdí, že šlo o nevýhodnou smlouvu a podala kvůli tomu na vedení firmy ČD Cargo trestní oznámení. Serveru týdeníku k tomu poznamenal, že společnost Ostravské opravny a strojírny v minulosti s ČD Cago spolupracovala, ale jejich spolupráce skončila. Vedení ČD Cargo si prý stěžovalo na ne zcela kvalitní modernizaci vagonů a jejich problematické opravy.

„Informaci o policejním zásahu potvrdil týdeníku Hrot generální ředitel ČD Cargo Ivan Bednárik. Podle něj přišlo na místo osm policistů v civilu, vyžádali si dokumenty k zakázce a do zasedací místnosti si zvali zaměstnance Carga. Asistoval jim výkonný ředitel Tomáš Toth,“ napsal server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic nemáte a zde je důkaz. Explukovník rozstřelil BIS Vrbětice

10:38 Nic nemáte a zde je důkaz. Explukovník rozstřelil BIS Vrbětice

Jak to s Vrběticemi bylo a hlavně nebylo, vysvětluje ve své nové analýze nezávislá zpravodajská agen…