Politici ČSSD si už nepamatují na prodej Škody Plzeň

19.09.2011 7:54

Na podzim roku 2002 členové tehdejší vlády posvětili prodej holdingu Škoda skupině Appian, která měla utajené vlastníky. Deník MF Dnes upozorňuje, že si na to politici dnes už nepamatují.

Politici ČSSD si už nepamatují na prodej Škody Plzeň
Bývalý premiér Vladimír Špidla si na prodej společnosti Škoda vůbec nepamatuje. Jeho vláda přitom o prodeji jednala mnohokrát a nakonec převedení podílu státu na firmu Appian schválila.

Řešilo se to, ale nevzpomínám si na podrobnosti, tvrdí Rusnok

„Určitě se to řešilo, ale byla to primárně věc ministra financí. Ale určitě se zjišťovaly poměry nabyvatele. Ta firma se tvářila jako mezinárodní investiční firma, provázaná nějakým způsobem s Mosteckou uhelnou. Ale na detaily si nevzpomínám," řekl MfD tehdejší ministr průmysl Jiří Rusnok.

Podle MfD ale Špidla i Rusnok o privatizaci Škody jednali jak s vládou, tak s tehdejším ředitelem společnosti Martinem Romanem. Píše se o tom ve firemním časopise Škodovák. MfD se nepodařilo sehnat vyjádření předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky, který měl tehdy prodej Škody Plzeň na starost.

Sledujeme téma Mostecká uhelná

Z prodeje Škody měli zisk její manažeři i ředitel Roman

Vyšetřování ve Švýcarsku ukázalo, že mezi beneficienty (konečnými příjemci profitu) některých firem, co se podílely na nákupu Škody a figurovaly v majetkové struktuře po privatizaci, byli i tehdejší manažeři Škody a také Martin Roman, co nedávno rezignoval na post šéfa ČEZu.

Samotní manažeři to ale popírají a zpochybňují pravost dokumentu ze Švýcarska.

„Pokud by se tato informace prokázala jako pravdivá, tak to je nesmírně vážný problém a naprosto nepřijatelný střet zájmů, který by musel být řešen," řekl MfD ministr financí Miroslav Kalousek. Resort financí vykonává akcionářská práva státu ve společnosti ČEZ, která zadávala holdingu Škoda velké zakázky.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skončí jako Drahoš! Rána demonstrantům z Václaváku

22:09 Skončí jako Drahoš! Rána demonstrantům z Václaváku

V úterý večer se v Praze na Václavském náměstí uskutečnila proti premiérovi a ministryni spravedlnos…