Politik ČSSD Lachnit přestoupil k Babišovi. A takto tajuplně to zdůvodnil

06.08.2014 9:48

Hnutí ANO se podařilo ulovit další známou tvář. V Praze 5 bude za hnutí miliardáře a ministra financí Andreje Babiše kandidovat dosavadní místostarosta této městské části Petr Lachnit, donedávna člen sociální demokracie. Informují o tom středeční Hospodářské noviny.

Politik ČSSD Lachnit přestoupil k Babišovi. A takto tajuplně to zdůvodnil
Foto: Redakce
Popisek: Petr Lachnit, zástupce starosty Městské části Praha 5
reklama

Lachnit své rozhodnutí zdůvodnil tím, že se organizace ČSSD na Praze 5 proměnila. „Myslím, že já mám názory stejné, ale některé strany je mění. To je asi všechno, co bych k tomu řekl,“ vysvětlil listu svůj politický přestup.

Lachnitovi bývalí straničtí kolegové mají pro něj jen slova chvály. A jaký je podle nich důvod jeho přestupu k politické konkurenci? Prý jde o to, že se ve své domovské organizaci vůbec nedostal na kandidátku. To bylo překvapivé i pro předsedu pražské organizace ČSSD Petra Dolínka, podle kterého je odchod Lachnita pro sociální demokracii velkou ztrátou.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maláčová v problémech. Ještě horší čekají na Hamáčka, a nejen kvůli radovánkám na dovolené. Poprvé se začalo mluvit o pádu vlády

14:02 Maláčová v problémech. Ještě horší čekají na Hamáčka, a nejen kvůli radovánkám na dovolené. Poprvé se začalo mluvit o pádu vlády

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) má potíže. Na její ministerstvo vtrhla polic…