Politika plná úchyláků? Černochová z ODS rázně o sexuálním obtěžování. A jak to řeší ona

27.11.2017 10:47

Poslankyně za ODS Jana Černochová se na svém facebookovém profilu vyjádřila ke kampani #metoo. „Nepřipomíná vám kampaň film Sexmise?“ zeptala se a dodala, že v roce 1984 to ještě bylo sci-fi. „Nepíše se rok 2042, Liga žen pracuje evidentně rychleji,“ poznamenala také zákonodárkyně.

Politika plná úchyláků? Černochová z ODS rázně o sexuálním obtěžování. A jak to řeší ona
Foto: osobní archiv
Popisek: Jana Černochová

Jak uvedla, už pár let se pohybuje v prakticky mužském prostředí. „Byť by někdo mohl podotknout, že politika je plná úchyláků, tak to asi fakt nejsou druhem ‚sexuální predátoři‘, nebo nejsem jejich typ, nevím. Občas šovinistické řeči, vtípky, možná i flirtování. No a co? Když to překračuje míru slušnosti, umím je sama a bez sentimentu poslat do patřičných mezí! Čeho se tou kampaní, která se zvrhla do veřejné inkvizice, chce docílit? Že se nám chlap bude bát otevřít dveře, připálit cigaretu, pochválit oblečení, pozvat na skleničku vína?“ zeptala se Černochová.

Anketa

Pozvedne Jiří Pospíšil TOP 09?

hlasovalo: 8168 lidí

Ona sama nechce svět, v němž se bude chlap bát k ní vstoupit do výtahu, aby jej neudala, že se na ni díval jako na objekt svého sexuálního zájmu. „Zakáže si Amerika pouštět seriál Sex ve městě? Tolik ‚zneužitých‘ mužů na metru čtverečním jako v ulicích N. Y. asi nikde jinde nenajdete. A tento seriál se stal vzorem chování pro další generaci holek, mám ho ráda i já, byť se občas u jeho sledování červenám. Tak kdo je tady predátor? Filmová nadsázka? Ne, ne. Upřímně bych přála chlapům, aby si každý z nich někdy zažil ‚holčičí‘ večírek. Červenal by se a možná i bál,“ dodala Černochová.

Závěrem podotkla, že neomlouvá žádné násilí ani na ženách, ani na mužích. „Dnes ale už existuje dostatek právních nástrojů, jak postavit násilníka nebo násilnici před soud. Hned, ne po letech a prakticky bez důkazů, jenom na základě toho, že někoho veřejně označím,“ uzavřela.

Celý příspěvek Jany Černochové:

Nepřipomíná vám kampaň #metoo film Sexmise? Jo, v roce 1984 to ještě bylo sci-fi..... Nepíše se rok 2042, Liga žen pracuje evidentně rychleji. Už pár let se pohybuji v prakticky mužském prostředí a byť by někdo mohl podotknout, že politika je plná úchyláků, tak to asi fakt nejsou druhem "sexuální predátoři", nebo nejsem jejich typ, nevím. Občas šovinistické řeči, vtípky, možná i flirtování. No a co? Když to překračuje míru slušnosti, umím je sama a bez sentimentu poslat do patřičných mezí! Čeho se tou kampaní, která se zvrhla do veřejné inkvizice, chce docílit? Že se nám chlap bude bát otevřít dveře, připálit cigaretu, pochválit oblečení, pozvat na skleničku vína? Nechci svět, ve kterém se bude chlap bát ke mně vstoupit do výtahu, abych ho neudala, že se na mě díval, jako na objekt svého sexuálního zájmu..... Zakáže si Amerika pouštět seriál Sex ve městě? Tolik "zneužitých" mužů na metru čtverečním, jako v ulicích N.Y., asi nikde jinde nenajdete. A tento seriál se stal vzorem chování pro další generaci holek, mám ho ráda i já, byť se občas u jeho sledování červenám. Tak kdo je tady predátor? Filmová nadsázka? Ne, ne. Upřímně bych přála chlapům, aby si každý z nich někdy zažil "holčičí" večírek. Červenal by se a možná i bál. Už jsem to tady jednou psala, neomlouvám žádné násilí ani na ženách, ani na mužích, ale už dnes existuje dostatek právních nástrojů, jak postavit násilníka, nebo násilnici před soud. Hned, ne po letech a prakticky bez důkazů, jenom na základě toho, že někoho veřejně označím.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tupé škrty! Ne, neurážejte!“ V Partii posadili ke stolu Schillerovou a Stanjuru. Co věta, to hádka

12:59 „Tupé škrty! Ne, neurážejte!“ V Partii posadili ke stolu Schillerovou a Stanjuru. Co věta, to hádka

„On tady pan Stanjura řekl: Dali jste lidem moc peněz, a měli jste zvýšit nezaměstnanost,“ vypálila …