Pomluvy, nebo další průšvih českých tajných služeb? V případě Hany a Antonie prý zmizela část výkupného

18.03.2016 16:25

Novinářka Sabina Slonková se na webu Neovlivni.cz zabývala novým problémem českých tajných služeb. Objevily se totiž nové informace o výkupném, které se zaplatilo za Hanu a Antonii, dívky unesené v Pákistánu. Jeho podstatná část totiž zmizela.

Pomluvy, nebo další průšvih českých tajných služeb? V případě Hany a Antonie prý zmizela část výkupného
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Nedávná kauza pěti Čechů unesených v Libanonu vynesla na světlo další informace o předchozím únosu dívek v Pákistánu. Údajně totiž zmizela velká část výkupného, které vláda za dívky zaplatila.

„Podstata druhého kola války špionů je jednoduchá: politické špičky se rozhodly zaplatit za návrat Hany a Antonie, část z výkupného se však ‚cestou vytratila‘ a k únoscům nikdy nedorazila,“ píše Slonková s tím, že jde o dva až čtyři miliony dolarů. V podezření je pak Úřad pro zahraniční styky, který nechal výkupné zaplatit.

Podle UZSI však jde o výmysl a snahu konkurence pošpinit úřad, a odvést tak pozornost od vlastních přešlapů, jako byl únos pěti Čechů v Libanonu.

Celý text zde.

Informace o tom, že se po cestě ztratily až čtyři miliony dolarů, již koluje i českou vládou, což pro Neovlivni.cz jeden z jejích členů anonymně potvrdil. „Dosud se to ale na oficiální půdě vůbec neřešilo, mimo jiné i proto, že nikdo nedal na stůl jasné informace, na základě kterých by se mohlo třeba rozeběhnout vyšetřování,“ řekl.

O údajné ztrátě peněz mluvil již i bývalý šéf civilní rozvědky Karel Randák, který řekl, že má ověřenou informaci o tom, že část peněz někdo prostě „nepředal dál“. „Důkazy ale nemám. Lidem, kteří mi to řekli, ale věřím,“ řekl Randák.

Podle civilní rozvědky však jde o snahu konkurence „přebít“ neúspěch agenta Martina Psíka, a tudíž jde o výmysl. Psík byl jedním z unesených Čechů v Libanonu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

14:27 Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

K Janě Bobošíkové do pořadu JB Talk v internetové televizi XTV zavítala tentokrát ekonomka Hana Lipo…