Pomoc v Sýrii je pro organizaci Člověk v tísni zatím největší akcí

24.04.2018 18:59 | Zprávy

Skoro 11 000 syrských dětí navštěvuje některou ze 24 škol, které na syrském území podporuje česká humanitární organizace Člověk v tísni. Měsíčně také pomáhá přibližně 200 000 ohrožených lidí, kteří to v zemi zasažené roky se vlekoucím občanským konfliktem nutně potřebují. Jak dnes řekl ČTK v Bruselu šéf humanitárních programů Člověka v tísni Tomáš Kocián, Sýrie je zatím největší operací této české organizace.

Pomoc v Sýrii je pro organizaci Člověk v tísni zatím největší akcí
Foto: M.Kutilová
Popisek: Také kurdské město Kobaní navštívila válečná novinářka M. Kutilová

Na dnešní a středeční dárcovské konferenci v Bruselu by se podle pořádajících OSN a EU mělo více než osm desítek delegací z celého světa zavázat k poskytnutí financí na pomoc Sýrii nejméně ve stejné výši jako loni. Tehdy se sešly nabídky za 5,6 miliardy eur (přes 140 miliard Kč).

„V zásadě většina peněz, které jsou tímto způsobem vybrány, je potom distribuována v rámci soutěží, kde desítky organizací předkládají své projekty,“ vysvětlil Kocián. Priority syrských projektů se podle něj v současnosti týkají především zdravotní péče, základní humanitární pomoci a distribuce potravin, zajišťování přístřeší, přístupu k vodě a podobně.

Šéf humanitárních operací OSN Mark Lowcock už dnes dopoledne upozornil, že snahy o pomoc potřebným narážejí na nedostatečné financování. Potřeby humanitárních programů organizovaných OSN a jejími nevládními partnery byly letos zatím naplněny ani ne z 23 procent. Z potřebných 3,5 miliardy dolarů bylo k dispozici necelých 800 milionů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Proč jste nepodpořil zákon, který měl zajistit lepší dostupnost léků a lékáren?

Přijde mi, že se tu opět staví byznys nad zájmy lidí, a v tomto případě i nad zdraví. Nebo co podle vás bylo na zákoně špatného? A proč se u nás pořád nahrává jen těm velkým hráčům? Podívejte se, co to způsobilo třeba v obchodech, ale další příklad jsou třeba operátoři. Proč tu pořád není další, kte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jak se množí liberálové?

21:17 Jak se množí liberálové?

KOMENTÁŘ KARLA ŠEBESTY Nebude se množit, to je jenom dobře. Podobné reakce se nacházejí u mnoha vide…