Porošenko bude podle předběžných výsledků prezidentem Ukrajiny

26.05.2014 7:57 | Zprávy
autor: vam, čtk

Po sečtení zhruba 30 procent hlasů z nedělních prezidentských voleb na Ukrajině má podnikatel a politik Petro Porošenko 54,1 procenta. Oligarcha, který se již v neděli na základě povolebních průzkumů prohlásil za vítěze voleb, si udržuje velký náskok před expremiérkou Julijí Tymošenkovou, která dostala 13,1 procenta hlasů. Informovaly o tom tiskové agentury.

Porošenko bude podle předběžných výsledků prezidentem Ukrajiny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest na podporu Ukrajiny

Předběžné výsledky z části volebních místností se přibližně shodují s nedělními průzkumy, které dávaly Porošenkovi téměř 56procentní podporu voličů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Pomoc

Mě se líbí, jaká všechna opatření navrhujete na pomoc lidem kvůli zdražování. Bylo by fajn, kdyby jste je prosadili, ale to je i můj dotaz, proč jste nic z toho, co teď navrhujete neprosadili už v minulé vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel chce do Ankary za kamarády zbrojaři, tuší Ševčík

10:20 Pavel chce do Ankary za kamarády zbrojaři, tuší Ševčík

VHLED MIROSLAVA ŠEVČÍKA Petr Pavel je tlačen k účastni na summitu v Ankaře svými vodiči z Hradu, pro…