Porošenko řádil na konferenci v Mnichově. Putin prý nenávidí Ukrajinu a nejraději by ji úplně zprovodil ze světa

18.02.2017 15:14

Tento víkend se v Mnichově sešly desítky státníků na tradiční bezpečnostní konferenci. Nejvíc pozornosti poutají členové nové americké administrativy Donalda Trumpa, ale nejen oni. Rozruch umí vyvolat třeba i prezident Ukrajiny Petro Porošenko, který obvinil ruského prezidenta Vladimira Putina, že nenávidí Ukrajinu. Informuje o tom ruská agentu RIA.

Porošenko řádil na konferenci v Mnichově. Putin prý nenávidí Ukrajinu a nejraději by ji úplně zprovodil ze světa
Foto: plus.google.com
Popisek: Prezident Ukrajiny Petro Porošenko
reklama

„Putin hluboce a upřímně nenávidí Ukrajinu a popírá identitu ukrajinského lidu. Vím to. ... (Putin) Nevidí pro Ukrajinu místo na politické mapě Evropy. Ukrajina by chtěla žít nezávisle a právě za to nás chce Rusko trestat,“ zahřměl od pultíku Porošenko.

Celý článek v ruštině naleznete zde

Z úst Putina zaznělo, že dříve či později bude třeba normalizovat vztahy s Ukrajinou. Konstatoval také, že Ukrajinci a Rusové jsou v podstatě jedním národem, který se však v minulosti rozdělil a bude třeba znovu hledat společnou řeč.  

Americký viceprezident Mike Pence na konferenci prohlásil, že Spojené státy sice chtějí zlepšit vztahy s Moskvou, ale i nadále budou Rusko tlačit k odpovědnosti. Generál Petr Pavel na konferenci konstatoval, že se Rusko bude nadále pokoušet o oslabení NATO. Nevyužije k tomu ani tak vojenské nástroje, jako spíše legální prostředky lživé propagandy. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…