Porošenkův člověk: Ano, Evropská unie nám dodává zbraně

29.04.2015 7:48

Náměstek vedoucího kanceláře ukrajinského prezidenta Petra Porošenka Valerij Čalyj v rozhovoru pro ukrajinskou televizi ICTV přiznal, že Evropská unie dodává na Ukrajinu zbraně. Předseda Evropské rady Donald Tusk přitom v pondělí na mezinárodní konferenci v Kyjevě vojenskou pomoc Ukrajině vyloučil.

Porošenkův člověk: Ano, Evropská unie nám dodává zbraně
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Ukrajina

„Nemohu mluvit o tom, co a z jaké země dostáváme. Ale věřte mi, je to tak.  O něčem se hovoří, něco zůstává skryto v zákulisí,“ vysvětloval Čalyj na ukrajinském televizním kanále ICTV. S odkazem na státní ukrajinskou zpravodajskou agenturu Ukrinform o tom informoval slovenský zpravodajský kanál TA3.

Prohlášení ukrajinského úředníka je v příkrém rozporu s tím, co říkají vysocí představitelé Evropské unie. Předseda Evropské rady Donald Tusk v pondělí na tiskové konferenci po skončení summitu EU-Ukrajina v Kyjevě vojenskou pomoc Ukrajině vyloučil a zdůraznil, že EU podporuje politické řešení konfliktu na Ukrajině.

„Naše projednávání možné mírové mise bylo velmi realistické. Známe ukrajinská očekávání, ale dnes není možné vyslat vojenskou misi. V Evropské radě jsme tento návrh neprojednávali,“ řekl Tusk na tiskové konferenci.

Předseda Evropské rady uvedl, že EU je znepokojena informacemi o tom, že na východ Ukrajiny se stále dostávají zbraně. Podle jeho názoru je nadále nejlepší šancí na dosažení úplného politického řešení konfliktu na Ukrajině splnění minských dohod.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: luš

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

11:50 „Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

Na Jacka Smithe, zvláštního poradce odpovědného za dohled nad trestními vyšetřováními bývalého prezi…