Poslanci budou hlasovat o zákonu proti nadměrnému zadlužování

17.01.2017 6:15 | Zprávy
autor: vam, čtk

Poslanci budou dnes opět hlasovat o zákonu proti nadměrnému zadlužování veřejných rozpočtů, kterou zamítl Senát. Posoudí také senátní úpravy vinařské novely proti falšování vína a k potírání černého trhu s vínem. Do finále by mohla Sněmovna poslat předlohu o zavedení týdenní placené otcovské dovolené po narození dítěte. Schůze dolní komory pokračuje od odpoledne.

Poslanci budou hlasovat o zákonu proti nadměrnému zadlužování
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanci si odhlasovali zvýšení platu. Plat poslanců se tak zvýší příští rok o 1700 Kč, což je o tři procenta. ČSSD si svou tedy nakonec prosadila

Zákon o rozpočtové odpovědnosti horní komora zamítla se zdůvodněním, že jej pokládá za neústavní ve vztahu k obcím či krajům. Vládní koalice se dohodla na tom, že senátní veto přehlasuje. Ministerstvo financí by ale mělo následně připravit novelu. Ve vinařské novele chce Senát o něco prodloužit lhůtu pro prodej sudového vína vinotékám, které se nezaregistrují jako příjemci nebo výrobci vína. Senátoři také požadují, aby výrobci nebo příjemci vína mohli nahlásit prodejny sudového vína do půl roku místo do 60 dnů od účinnosti zákona.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Vachatová

Hájíte Vachatovou. Co z toho, co se o ní psalo nebo vysílalo není pravda? To se dnes nesmí vyvolení snad kritizovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Garantujte, že Pochod pro život projde. Už před akcí to začalo vřít

14:25 Garantujte, že Pochod pro život projde. Už před akcí to začalo vřít

V loňském roce byl Pochod pro život předčasně ukončen. Letos akci podpořil poslanec ANO Patrik Nache…