Poslanci budou schvalovat daňový balíček a hlavní údaje rozpočtu

23.10.2012 6:58

Současný kabinet čeká jedna z klíčových schůzí Sněmovny. Poslanci budou schvalovat sporný daňový balíček, s nímž vláda spojila svou důvěru. Kromě opozice jej kritizuje i část ODS. Pokud se nenajde kompromis a předloha nebude schválena, vláda skončí. Poslanci budou navíc schvalovat v úvodním kole také návrh státního rozpočtu pro příští rok. Schůze začíná dnes odpoledne.

Poslanci budou schvalovat daňový balíček a hlavní údaje rozpočtu
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Ve sněmovně se schyluje k hlasování o důvěře vládě
reklama

Skupině rebelujících poslanců ODS vadí na balíčku hlavně zvýšení DPH o jeden procentní bod na 15 a 21 procent a dodatečné zdanění lidí s vyššími příjmy. Opozici se v rozpočtovém výboru podařilo díky momentální většině prosadit návrh, podle kterého by byly sazby DPH zachovány na současné úrovni.

LIDEM blokují církevní restituce

S daňovým balíčkem, který má přinést příští rok 22 miliard korun, počítá i návrh státního rozpočtu. Poslanci budou schvalovat jeho základní parametry, tedy příjmy, výdaje a schodek, který je plánován ve výši 100 miliard korun.

V návrhu programu sněmovní schůze jsou i další pro vládu důležité předlohy. Jde o sporné normy, které vrátil prezident Václav Klaus a Senát. Patří k nim prováděcí zákon k zavedení reformního druhého důchodového pilíře už od příštího roku a církevní restituce. I podobu vládní reformy penzí kritizují někteří rebelující poslanci ODS. Schvalování církevních restitucí Sněmovna po senátním vetu zatím oddaluje kvůli postoji poslanců LIDEM.

Návrh programu schůze čítá přes 130 bodů. Poslanci by měli v prvním čtení projednávat například finanční ústavu, která by měla nutit politiky k rozpočtové odpovědnosti.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…