Poslanci dnes zkusí schválit elektronickou evidenci tržeb. Pravicová opozice zase hrozí obstrukcemi

11.12.2015 6:04

Poslanci by dnes měli začít schvalovat zavedení elektronické evidence tržeb. Sejdou se kvůli tomu na mimořádné schůzi svolané z podnětu koalice. Pravicová opozice zablokovala před dvěma týdny závěrečné čtení vládní normy obstrukcemi a hodlá v nich pokračovat.

Poslanci dnes zkusí schválit elektronickou evidenci tržeb. Pravicová opozice zase hrozí obstrukcemi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protestní akce proti zavedení elektronické evidence tržeb. Mezi proslovy hrála skupina Turbo
reklama

Vláda si od zákona o zavedení elektronické evidence tržeb slibuje omezení šedé ekonomiky a tím i narovnání podnikatelského prostředí a vyšší výběr daní. Pravice naopak tvrdí, že evidence zničí hlavně drobné živnostníky, kterým ztíží práci a zvýší výdaje. TOP 09 a ODS předem ohlásily, že přijetí zákona v dolní komoře zablokují.

Na řádné schůzi stačila poslancům TOP 09 a ODS k odkladu zahájení debaty o evidenci tržeb pravidelná diskuse o úpravách jednání. Navrhli v ní desítky změn a k ničemu jinému se Sněmovna už nedostala. V případě mimořádných schůzí už takový postup nebude možný. Poslanci hlasují jen o navrženém programu bez možnosti jeho úprav.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schillerová vám sebere peníze na rohlíky, rozčiloval se Vystrčil v Partii. Jsme podle něj hrdý národ, který se nemusí bát Číny

12:18 Schillerová vám sebere peníze na rohlíky, rozčiloval se Vystrčil v Partii. Jsme podle něj hrdý národ, který se nemusí bát Číny

V nedělní Partii televize Prima se utkali předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) a předseda Senátu …