Dragoun by měl nahradit Michala Murína, který na vedení GIBS počátkem května rezignoval po sporech s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Podle inspekce Babiš na Murína opakovaně tlačil, aby ve vedení skončil. Na schůzkách Murínovi podle inspekce řekl, že pokud ředitelské místo opustí do konce února, obejde se to „bez skandálu“. Babiš to popřel, ale následně začal Murína veřejně kritizovat a zahájil s ním kázeňské řízení.
GIBS vznikla 1. ledna 2012. Murín byl druhým ředitelem této bezpečnostní složky, ve funkci v prosinci 2015 vystřídal Ivana Bílka. Po jeho odchodu inspekci dočasně vede Lenka Haderková. GIBS prověřuje a stíhá příslušníky policie, celní správy a vězeňské služby, u občanských zaměstnanců se zajímá o trestné činy spáchané v souvislosti s výkonem pracovních úkolů. Stíhá také příslušníky inspekce.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Lajky
Jak vysvětlíte, že máte na FB více lajků než světová celebrita nebo třeba Babiš s několikanásobně větším počtem sledujících? K čemu je vám dobrá falešná a zřejmě i vámi placená podpora? Já to nechápu.
Další články z rubriky
15:51 Senátorce přejí smrt. Chtěla debatu o trans lidech
Na problémy spojené se změnou pohlaví upozorňuje senátorka Vladimíra Ludková. Uspořádala proto disku…
- 7:30 Petra Pavla vypískali horníci. „Proč média mlčí?“ Bylo zle
- 9:24 „U Lipavského nevadilo, u Turka vadí. Chápete to?“ Právník odhalil
- 20:50 Konec. Vláda má důvěru. Opozice zase vztek na Babiše
- 18:55 Co s Českou televizí? Hoffman má pro Klempíře návrh
- 17:00 Macinka neodjel, ale promluvil. A naštval



