Poslanci za prací i létají. Byli snad úplně všude, Keňa, Peru, USA...

22. 11. 2019 15:11

Poslanci se rádi v rámci zahraničních cest vydávají i do exotických zemí. Zdůvodňují to navazováním a udržováním mezinárodních vztahů. Právě však některé vzdálené destinace dlouhodobě vzbuzují otázky, co konkrétního daná cesta přinese? Píše o tom server Novinky.cz.

Poslanci za prací i létají. Byli snad úplně všude, Keňa, Peru, USA...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR

Server samozřejmě zmiňuje vtip, že nejlevnější cestovní kanceláří je právě Poslanecká sněmovna. Zákonodárci totiž za dva roky podnikli hned 350 výjezdů do zahraničí a byli na všech kontinentech, vyjma Antarktidy. Nejčastěji míří do zemí blízkých – Francie, Belgie či Slovenska, ale i v USA například byli 24krát. Ve Francii pak 34krát.

Anketa

Chcete, aby prezident České republiky mohl navrhovat zákony?

85%
15%
hlasovalo: 14462 lidí

Kromě toho si však poslanci podle zjištění serveru vybírají i vzdálenější země – například byli ve Vietnamu, Mexiku, v Brazílii, ale i v Keni, Kolumbii či na Novém Zélandu. V květnu pak byli mimo jiné také v Peru, kde se vydali i na místo Inků Machu Picchu. Právě o této cestě hovořila poslankyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová jako o cestě, jež neměla proběhnout. 

Pekarová Adamová příliš necestuje, zahraniční cesty nevyužívá ani Barbora Kořanová z ANO. „Mám moc ráda výjezdy našeho výboru pro veřejnou správu po České republice, v tom vidím smysl zásadní. Musíme sbírat podněty pro svou práci napříč republikou,“ uvedla Kořanová.

Největšími cestovali pak jsou Radek Vondráček (ANO), jenž byl v cizině 45krát, či poslanec lidovců Ondřej Benešík, který byl za hranicemi 38krát. Ten zároveň uvádí, že mu nepřijde špatně, když si poslanec udělá v rámci své cesty i nějaký ten výlet. „Je normální, že se člověk zajde někam podívat,“ uvedl Benešík.

Poslanci však kromě toho mají uhrazené ubytování, dopravu, stravné, pojištění či tlumočení. A mají také nárok na diety. Každoročně je na jejich cestování vyčleněno necelých 30 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

21:15 VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

TOP 09 se rozhodla uspořádat předvánoční talk show europoslance Luďka Niedermayera s herečkou Evou H…