Poslanec ANO požádá sněmovnu, aby ho vydala

14.12.2017 21:31

Před volbami policie obvinila poslance Pavla Růžičku coby městského radního Postoloprt kvůli údajně nevýhodnému prodeji obecního domu. Růžička vinu odmítá, přesto poté, co byl zvolen do sněmovny, prohlásil, že o vydání žádat nebude a rozhodnutí nechá na poslancích. Nakonec ale otočil a sněmovnu prý požádá, aby ho vydala k trestnímu stíhání.

Poslanec ANO požádá sněmovnu, aby ho vydala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Projednávání návrhu zákona o státním rozpočtu na rok 2018. Poslanci chtějí rozpočet schválit do konce roku

Růžička se vše snažil uvést na pravou míru a sdělil, že porušování zákonů mu rozhodně není vlastní a nikdy žadný neporušil. „Při všech hlasováních jsem se vždy řídil slibem člena zastupitelstva. Stále platí, že je i v mém zájmu, aby byla tato kauza co nejrychleji ukončena,“ prohlásil Růžička.


Růžička se podle informací webu České televize údajně dopustil toho, že porušil povinnosti při správě cizího majetku. Trestní oznámení podal neúspěšný uchazeč o nemovitost, který je prý zároveň politickým konkurentem Pavla Růžičky.

Původně se Růžička nechal slyšet, že pokud bude zvolen poslancem, tak se sám nechá vydat ke stíhání. „Ze začátku jsem říkal, že se imunity okamžitě vzdám,“ prohlašoval. Nakonec ale obrátil prý proto, aby se o jeho případu debatovalo na půdě sněmovny, především prý v zájmu všech zastupitelů v republice.


Nyní však Růžička sdělil, že sám požádá o své vydání k trestnímu stíhání. Před pár dny sněmovna obdržela policejní žádost o jeho vydání ke stíhání. Zvolením do dolní komory totiž získal imunitu a trestní stíhání muselo být přerušeno. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…