Poslanec ČSSD brání vojenský újezd v Brdech. Ministr při jeho zrušení prý porušil dohodu

21. 11. 2013 21:40

Vláda v demisi Jiřího Rusnoka navrhuje zrušit vojenský újezd v Brdech. Proti tomuto kroku se ale bouří poslanec za sociální demokracii Richard Dolejš. V jeho vyjádření, které mají ParlamentníListy.cz k dispozici, uvádí, že takto závažná rozhodnutí nemůže činit vláda v demisi.

Poslanec ČSSD brání vojenský újezd v Brdech. Ministr při jeho zrušení prý porušil dohodu
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath a Richard Dolejš
reklama

Dolejš proto plánuje po ustavení nové vlády iniciovat jednání s novým ministrem obrany s požadavkem na stažení příslušného návrhu zákona a přehodnocení tohoto záměru. Předložení zákona je podle jeho názoru navíc v příkrém rozporu s předchozí dohodou učiněnou mezi ministrem obrany Vlastimilem Pickem a stínovým ministrem obrany za ČSSD Janem Hamáčkem. Ta spočívala v ujištění ze strany ministra Picka, že současná vláda v demisi nebude v procesu rušení vojenského újezdu pokračovat a nebude dále činit žádné zásadní kroky.

„Mám pocit, že Ministerstvo obrany podlehlo v této věci tlakům developerských lobbistických skupin, jejichž aktivity by mohly být pro zdejší oblast značně negativní. Rád bych se v této věci mýlil,” nechal se slyšet Dolejš.

Celý text Richarda Dolejše ZDE.

Jeho postoj se opírá i o nevoli starostů devatenácti obcí, sousedících s hranicemi vojenského újezdu Brdy. Kromě obav z možných budoucích neprůhledných developerských aktivit v oblasti po zrušení újezdu, ochrany přírody a vodních zdrojů, kritizují rovněž chabou argumentaci Ministerstva obrany, zatajování informací a arogantní způsob komunikace se samosprávami.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

21:36 To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

Prezident České stomatologické komory a nově také člen krizového štábu Roman Šmucler volá po uvolněn…