Poslanec „Guma“ Šlégr perlil v Krampolově pořadu

13.09.2011 21:47

Politik – hokejista Jiří Šlégr se objevil ve vysílání zábavného pořadu Jiřího Krampola Nikdo není dokonalý. Rozverný sociálně demokratický poslanec tam přidal k dobru několik hokejových historek, osvětlil vznik své přezdívky Guma a nakonec dal moderátorovi Krampolovi dres svého domovského Litvínova.

Poslanec „Guma“ Šlégr perlil v Krampolově pořadu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Šlégr
reklama
„Mně moc školní předměty nešly, já hrál hokej. Byl jsem průměrným žákem, šel mi jen tělocvik a přírodopis," přiznal poslanec, který přitom ve sněmovně zasedá jako člen Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu.

Jako hrdý otec se pak pochlubil svou dcerou, která ve dvanácti letech prý exceluje v krasobruslení. „Jestli to někam dotáhne, což si každej tatínek přeje, bude se muset rozhodnout, koho reprezentovat," uvedl Šlégr v reakci na otázku, zda má jeho dcera české či americké občanství.

USA? Chicken, please!

S cestováním v raných letech má zkušenosti i on sám, když ve svých 21 letech odešel hrát hokej do USA. „Akorát jsem se tenkrát naučil říct, jak se řekne kuře," směje se Šlégr. Později však pochopil, že tato slovní zásoba přece jenom nestačí a naučil se pořádně anglicky.

Šlégrova přezdívka Guma prý pramení z poslancovy zapomnětlivosti. „Když jsem byl malej kluk, tak jsem zapomínal různé věci, třeba rukavice, helmu, jednou i brusle," vysvětluje Šlégr. Jeho vlastnost prý jednou velmi vytočila trenéra Ručinského. „Ty jsi ale guma, to je hrozný..." vynadal mu. Poslanec však uklidňuje, že se nezapomínat naučil dlouho před začátkem své politické kariéry.

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: qot

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Flastr za „nenávist“: Novináři slaví. Ale vyšla zásadní fakta o soudu

11:37 Flastr za „nenávist“: Novináři slaví. Ale vyšla zásadní fakta o soudu

Odsouzení Michala Krafta, asistenta poslance Jaroslava Foldyny, za jeho texty o migraci je průlomem …