Poslanec Skokan hlasoval pro zdanění hazardu. Přitom z něho má zisk

19. 11. 2011 6:53

Poslanec Petr Skokan (VV) hlasoval pro možnost, aby hazardní firmy samy rozhodovaly, kam budou posílat peníze. Deník Právo ale upozorňuje na střet zájmů.

Poslanec Skokan hlasoval pro zdanění hazardu. Přitom z něho má zisk
Skokan má totiž v České Lípě nemovitosti, které pronajímá provozovatelům výherních hracích automatů. Poslanec zde před lety působil jako starosta.

Skokan ve svých domech hostí bar Metaxa a Tequila club

Deník Právo zjistil z výpisu katastru nemovitostí, že Skokanovi patří dům v centru města v ulici Jindřicha z Lipé. V prvním patře sídlí bar a herna. Podnik se jmenuje bar Metaxa.

Další Skokanův dům je v Havlíčkově ulici naproti českolipské Střední průmyslové škole a jen kousek od obchodní akademie. Ve dvou patrech zde sídlí nonstop bar a herna s názvem New Tequila club. Budovu vlastní společnost Dům služeb a poslanec Skokan je zde veden jako jednatel společnosti.

Skokan sám deníku Právo přiznal, že nelze tvrdit, že by neměl s hazardem nic společného. „V domech, které vlastním, není žádná herna. Jen v jednom mém domě je bar a není tam nic, na čem by se dalo hrát," vysvětlil poslanec. Tvrdí, že poslední hrací automaty zmizely letos v březnu.

Automaty z heren už zmizely, tvrdí Skokan

„Co se týče společnosti Dům služeb, kde jsem jednatelem, tak firma vlastní rozsáhlejší objekt, kde je zhruba dvacet nájemníků. Jedním z nich je člověk, který vlastní bar a hernu. Nejde však o hernu v klasickém smyslu, ale jsou tam kulečníkové stoly, šipky a pět hracích terminálů," tvrdí Skokan.

Poslanec ale dodal, že jedná s vlastníkem herny o tom, aby odklidil i zbylé videoterminály.

Skokan prý hlasoval pro pozměňovací návrh zdanění hazardu, aby českému sportu zaručil finance. Předsednictvo Svazu měst a obcí ČR označilo přijatý návrh za nepřijatelný. Navrhují, aby jej Senát vrátil poslancům.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volební podvod? Muslimská komunita v Praze má problém. A výzva k ozbrojení...

14:38 Volební podvod? Muslimská komunita v Praze má problém. A výzva k ozbrojení...

Nový předseda pražské muslimské obce, právník ukrajinského původu Leonid Kušnarenko přednesl návrh, …