Poslanec od Kalouska vyzývá Řeky: Šetřete. Jinak by jim už nic nepůjčoval

02.02.2015 17:12

Poslanec za TOP 09 František Laudát odpovídal na dotazy čtenářů ParlamentníchListů.cz, které se tentokrát točily kolem Řecka. Konkrétně kolem jeho možného vystoupení z Evropské unie a splácení dluhů vůči ní. Naštval ho však i pseudonym, který jeden z čtenářů použil.

Poslanec od Kalouska vyzývá Řeky: Šetřete. Jinak by jim už nic nepůjčoval
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát
reklama

První otázka byla položena čtenářem, jenž se podepsal jménem nacistického ministra propagandy Josepha Goebbelse. "Proč by museli Řekové platit dluhy, když české insolvenční soudy odpustily mému dlužníku na nájemném 60 % dluhu?“ ptal se.

Laudát mu odpověděl, že sice nezná detaily jeho soudního sporu, ale občas prý rozhodují drobnosti např. v nájemní smlouvě, formální pochybení apod. "Těžko říci,“ uzavřel své vyjádření k druhé části otázky Laudát a pokračoval: "V každém případě, dluhy se mají platit." Nakonec si neodpustil poznámku a poprosil, aby čtenář příště nepoužíval jako pseudonym jméno Hitlerova zmocněnce pro totální válku. "Nevěřím, že se tak jmenujete. Prosím, nepoužívejte tento pseudonym, pokud se nejedná o vaše jméno,“ napsal poslanec.

V dalším dotazu čtenáře se poslanec vyjadřoval k vystoupení Řecka z EU a jaké by to mělo dopady na naši zemi a Evropskou unii.

Laudát napsal, že Řecko mělo být vyčleněno z eurozóny už na začátku řecké krize, když se jasně ukázalo, že není schopné přijmout euro. "Dnes je situace mnohem složitější. Už by se nemuselo jednat jen o vystoupení z eurozóny, ale např. i ze Schengenské dohody, či dokonce z EU. I mezinárodní politická situace je mnohem složitější,“ napsal Laudát. Vyjmenoval pak oživlé ambice Ruska (a jeho vztah přes pravoslaví k Řecku), mohutnou imigrační vlnu (na hranicích EU je 25 miliónů běženců), Islámský stát, ambice Číny.

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

Osobně by však Laudát Řekům bez šetření další peníze nepůjčoval. "To je jen odkládání problému na později. Řekové si musejí uvědomit, že členství v EU je především o plnění povinností, z čehož potom plyne nějaký profit. Nelze chtít výhody bez odpovědnosti," napsal poslanec. Vystoupení z Evropské unie by podle něj pro Řeky znamenalo pád životní úrovně a dlouhodobou stagnaci a velké problémy pro zbytek Unie, pokud by se krizi podařilo omezit pouze na Řecko. “V opačném případě by se už jednalo o otřes celé EU,“ napsal Laudát.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: bra

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

19:45 Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Hynek Kmoníček, český velvyslanec v USA. Kam …