Poslanec si dal panáka. Noviny píší více o odchodu šéfa GIBSu

03.11.2015 7:40

Poslanec KSČM, bývalý elitní policista protikorupční policie Zdeněk Ondráček oslavil odchod ředitele Ivana Bílka z čela Generální inspekce bezpečnostních sborů panákem. Píší to Lidové noviny.

Poslanec si dal panáka. Noviny píší více o odchodu šéfa GIBSu
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů Ivan Bílek v pořadu ČT Hyde park

Podle Ondráčka se bezpečnostní sbory od dob Ivana Langera zpolitizovaly. „Vždycky je někdo někomu nakloněný. Truchlit nebudu,“ řekl k odchodu Bílka s tím, že Bílek nedal úřadu žádný ktedit. „Je to špatné,“ dodal.

K Bílkovi se vyjádřil i bývalý ministr vnitra František Bublan, který o něm řekl, že se choval vstřícně a slušně. „Co jsem postrádal, byla prevence. Myslel jsem si, že inspekce bude vyhodnocovat nejčastější trestné činy policistů a bude vydávat podněty k jednotlivým policejním zprávám. GIBS ale naopak razila strategii, aby měla co nejvíce případů a takzvaně čárek. To bych vytknul inspekci za minulé období,“ řekl LN Bublan. Zároveň uvedl, že jej nyní znejistilo vyšetřování olomoucké kauzy s názvem Vidkun kolem hanáckých podnikatelů a kriminalistů. K inspekci podle něj panovala určitá nedůvěra, neboť bylo řečeno, že trestnou činnost policistů bude vyšetřovat ÚOOZ. 

Jednapadesátiletý Bílek býval členem KSČ, působil ve funkci ředitele okresního policejního ředitelství v Trutbově i náměstka policejního prezidenta. Ředitelem GIBSu se stal v roce 2011 za Nečasovy vlády.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Německá veřejnoprávní televize natočila, ČT převzala: Výklad vdovy Litviněnkové, čeho všeho je schopen Putin. A potom ukrutnosti polské státní televize

19:48 Německá veřejnoprávní televize natočila, ČT převzala: Výklad vdovy Litviněnkové, čeho všeho je schopen Putin. A potom ukrutnosti polské státní televize

Česká televize pravidelně divákům nabízí také pohled německých médií na dění kolkem nás. Jak vykresl…