Poslední varování! Přitvrdíme! Babiš a Hamáček k těm, co nasávají v parku. A nejen k těm

17.03.2020 14:24

Předseda vlády Andrej Babiš a 1. místopředseda Jan Hamáček (ČSSD) s rouškami na tvářích varovali veřejnost, že lidé musí dodržovat karanténní opatření v celé zemi. Pokud je nebudou dodržovat, kabinet přitvrdí. Vlastně, že někdo šíří ten vir, je nepřijatelné,“ řekl jasně a nahlas Babiš. Hamáček dodal, že se mu snad podařilo nakoupit potřebné vybavení pro lékaře, a to v Číně. Za víc než miliardu. Babiš za tuto aktivitu poděkoval.

Poslední varování! Přitvrdíme! Babiš a Hamáček k těm, co nasávají v parku. A nejen k těm
Foto: Repro ČT24
Popisek: Andrej Babiš a Jan Hamáček na tiskové konferenci ke koronaviru
reklama

Andrej Babiš sdělil všem Čechům, že musí dodržovat opatření související s karanténou. Pokud je nebudou dodržovat, vláda přitvrdí.

„My to skutečně musíme řešit. Musíme přitvrdit. Vlastně, že někdo šíří ten vir a někdo potom zemře, tak to je nepřijatelné. V tomhle směru ještě jednou apeluju na lidi, aby to brali vážně. Vidíte, co se děje v Itálii i ve Španělsku. Umírají lidi,“ zesiloval hlas předseda vlády před kamerami ČT.

Vyčinil tzv. pendlerům, kteří jezdí pracovat za hranice, pak se vracejí, ale nemíří rovnou domů, ale vyřizují si i další pochůzky, ať už u doktora, nebo jinde. Toto podle Babiše musí skončit.

Anketa

Dělá Babišova vláda dost pro zvládnutí virové krize?

92%
8%
hlasovalo: 32539 lidí

Nakonec poděkoval všem, kdo v této krizové situaci pracuje. Především lékařům, ale také vojákům, policistům, potravinářům.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se přidal a poděkoval poštovním doručovatelům. Posléze ve shodě s premiérem konstatoval, že pokud budou lidé ohrožovat sami sebe i druhé, nastane čas přitvrdit. Pokud lidé nedokážou pochopit, že karanténa není určena k tomu, aby se scházeli v parcích a ve skupinkách si tam popíjeli, a že mají opravdu sedět doma, vláda bude muset být důraznější. „Pokud to nepůjde po dobrém, tak budeme muset použít i pořádkové prostředky. Ale já chci věřit tomu, že mají rozum,“ zdůraznil Hamáček.

 „Já bych chtěl poděkovat všem, kdo nosí roušky. Zejména Leoši Marešovi, který mi pomohl šířit tu myšlenku,“ uvedl Hamáček. Prozradil také, že díky slušným kontaktům s Čínou, se daří sehnat více pomůcek pro lékaře, více masek, více brýlí, více štítů.

Zdůraznil, že je klíčové, že dokážeme rychle zaplatit za všechen materiál, který poptáváme. Jsme schopni velmi rychle objednávat, jsme schopní velmi rychle platit a to se ukazuje jako klíčové,“ uvedl Hamáček. Poptávka po tomto zboží je veliká a kdo dřív platí, ten zboží získá. „Co je problém, to je doprava,“ upozornil ministr. Věří však, že se letecky podaří zboží dopravit. Jde o zboží v ceně přes miliardu korun.   

Babiš za tuto aktivitu Hamáčkovi poděkoval. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

21:29 Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

Český rozhlas pátral po tom, jak se mladým lidem shání vlastní bydlení. „Je to hrozně nespravedlivý,…