Posměch Ivana Gabala. Zeman prý bojuje až do roztrhání těla. Bezvládný, ale vládne

23.10.2021 21:43 | Glosa

Na Hradě potřebují využít každou minutu! Sociolog a bývalý poslanec za KDU-ČSL Ivan Gabal se svým komentářem zapojil do mediální vřavy okolo nemocného prezidenta Miloše Zemana a jeho mužů. Hovoří o pokrytectví, když Senát a opoziční politici podnikají kroky k aktivaci čl. 66 Ústavy, který by dočasně zbavil hlavu státu některých pravomocí.

Posměch Ivana Gabala. Zeman prý bojuje až do roztrhání těla. Bezvládný, ale vládne
Foto: Repro CNN Prima NEWS
Popisek: Prezident Zeman podepisuje v nemocnici svolání PSP ČR

Gabal se pozastavuje nad „pokusy služby dychtivých prezidentských úředníků prokázat, že navzdory svým chorobám i věku pokračuje pan prezident v těžké službě vlasti i z nemocničního lůžka“.

„Zeman spolu se svým věrným Vondráčkem, a dnes již zběhlým kdysi ‚věrným‘ Babišem, slouží lidu této země také až ‚do roztrhání těla‘. Viděli jsme to dokonce nafilmované v televizi, i to velké úsilí a vypětí navzdory opatrnickému povyku lapiduchů ze špitálu, kteří nic ze státnických skutků nemohou pochopit,“ komentuje Gabal Mynářem zveřejněné video, na kterém Zeman podepisuje svolání Sněmovny. Mělo být důkazem, že je prezident způsobilý vykonávat svou funkci.

„Nejsme tedy, my Češi, žádní ‚simulantenbande‘. Prezidentovi muži dnes a denně dokazují, co obnáší věrná služba churavějícímu vrchnímu veliteli, který i z lůžka koná bez ohledu na své zdraví, na svůj věk a na břemeno dosavadní služby. Je nadále schopen vtipkování i oběti, jakkoli nemoc jistě nepředstírá. Mohl by jistě ležet v nečinnosti, leč on nechce,“ pokračuje Gabal.

Původní zdroj ZDE

Naráží na Mynářova slova ve smyslu, že je třeba prezidenta chránit před nebývalými pokrytci. Gabal podotýká, že ti pokrytci chtějí jen, aby konal podle zvyklostí. „Leží a vládne, i když je bezvládný. Jen ti zlovolní senátoři by chtěli zbavit moci nejen jeho, ale i jeho rádce. Přitom jsou to právě, oni rádcové, kdo tak vysoko drží prezidentskou standartu. Jen díky nim zůstává zatím Senát v uctivé vzdálenosti od hradního majestátu,“ dodává kriticky k chování Hradu.

„Čím déle to všichni vydržíme, tím více se budeme společně, hluboce a dlouho divit. Na Hradě totiž nejsou žádní simulanti, ale velmi činorodí chlapíci, co potřebují využít každou minutu,“ uzavírá Gabal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipavský a spol., horor. Kmentův řev. Hráč Zeman si to dělá po svém. Přišly i urážky

15:56 Lipavský a spol., horor. Kmentův řev. Hráč Zeman si to dělá po svém. Přišly i urážky

Novinář Jaroslav Kmenta se na svém facebookovém profilu věnuje prezidentu republiky Miloši Zemanovi …