Pospíšil zdědí půl miliardy, šokuje čtenáře bulvár

29. 6. 2012 6:44

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil ještě ani nestihl vyklidit kancelář, a bulvár už se zajímá o jeho další působení. Dnes obrovským titulkem avizuje, že odvolaný ministr zdědí až půl miliardy. Původcem jeho údajné pohádkové náplasti za vyhazov z vlády má být sběratelka a mecenáška umění Meda Mládková.

Pospíšil zdědí půl miliardy, šokuje čtenáře bulvár
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil v pořadu Události, komentáře
reklama

Podle zjištění deníku Blesk by se měl právě Pospíšil postarat o její sbírku umění, která má hodnotu půl miliardy korun. Již nyní v Nadaci Jana a Medy Mládkových působí jako člen správní rady. Nyní sama Meda Mládková vyjádřila naději, že celou sbírku převezme. „Ve své poslední vůli jsem mu už všechno předala,“ říká sběratelka.

„Postupně si u mě získal nebývalou důvěru. A takových lidí, kterým můžu v Česku věřit, je opravdu málo,“ vysvětlila deníku Blesk sama Meda Mládková. I bulvár však připouští, že zmíněná půlmiliarda nespadne Pospíšilovi do klína, ale bude cenné poklady pouze spravovat. „Vlastníkem sbírky se stane nadace, nikoliv já osobně,“ ujišťuje Pospíšil.

Ten si Mládkovou získal především svou snahou, aby sbírka zůstala kompletně v Muzeu Kampa, kde by byla přístupná veřejnosti. Díky tomu se mezi sběratelkou umění a ministrem spravedlnosti utvořil vztah, který prý nyní Pospíšil s nadsázkou přirovnává k adopci.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

21:45 Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

Developer Luděk Sekyra staví novou čtvrť bytů a kanceláří v Praze na Smíchově. Jeden z největších de…