Pospíšilův exnáměstek Filip Melzer obvinil ministra Blažka ze lži

05.08.2012 8:40

Exnáměstek Jiřího Pospíšila Filip Melzer vyvrátil nařčení, které na jeho osobu vyslovil nový ministr spravedlnosti Pavel Blažek. Prý chtěl totiž uškodit Petru Nečasovi tím, že zdržel návrh na jmenování Lenky Bradáčové pražskou vrchní státní zástupkyní.

Pospíšilův exnáměstek Filip Melzer obvinil ministra Blažka ze lži
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Pavel Blažek jmenoval Lenku Bradáčovou vrchní státní zásupkyní v Praze
reklama

Melzera prý 21.června kontaktoval nejvyšší státní zástupce s tím, že mu ten samý den dodá pracovnice Nejvyššího státního zastupitelství důležitý dokument. To se stalo a pracovnice Melzerovi předala návrh na jmenování Lenky Bradáčové, informovaly Eurozprávy.cz.

Dokument prý Melzer převzal, podepsal převzetí a nechal uložit na sekretariátu ministerstva spravedlnosti do seifu.  Zároveň také o tomto návrhu informoval v úřadu nepřítomného tehdejšího ministra Jiřího Pospíšila (ODS).
 
Melzer jako náměstek Pospíšila zastupoval v jeho nepřítomnosti. Tím vyvrátil další Blažkovo tvrzení o tom, že nebyl oprávněnou osobou k převzetí takového dokumentu. Další nařčení nového ministra spravedlnosti, že nebylo převzetí zaevidováno, tudíž bylo neplatné, odmítl s konstatováním, že s právní účinností je spjato pouze převzetí, ne evidování.

Informace o politických tlacích

"Dokument nechal Melzer uložit, protože měl nepřímé informace ohledně politických tlaků kvůli jmenování Bradáčové. Chtěl tak ministra Pospíšila uchránit před medializací této věci. Zároveň jeho projev vyvolal dojem, že uschování dokumentu mělo zabránit lidem z premiérova okolí, aby se o dokumentu dozvěděli," píše citovaný portál.
 
Melzer pak dále ještě uvedl, že nevidí důvod, proč by o takové věci měl vědět ministerský předseda, když o jmenování vrchních státních zástupců rozhoduje výlučně ministr.
 
"V každém případě je divné tvrzení Blažka, že premiér nemohl o nominaci Bradáčové vědět. Sice o ní nevěděl oficiálně, ale to ještě neznamená, že nemohl mít zákulisní informace," uvádí se dále.
 
Filip Melzer odešel z ministerstva v červenci. Nechtěl prý bránit novému ministrovi v jeho činnosti tím, že má v jistých ohledech jiný názor na věc.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: bob

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fekální útok na poslance ANO. Doteď stojí s otevřenou pusou. A to prostě jen řekl...

9:52 Fekální útok na poslance ANO. Doteď stojí s otevřenou pusou. A to prostě jen řekl...

Poslanec za hnutí ANO Patrik Nacher prohlásil, že v tuto chvíli se opravdu očkovat nenechá. Na sociá…