Pověřený šéf strážníků Klema je prošetřován policií

25.10.2012 21:28

Inspekce městské policie prověřuje, zda Ludvík Klema, pověřený řízením strážníků, nepřekročil své pravomoci. Před pěti lety se podle České televize totiž jako náměstek strážníků obrátil e-mailem na všechna obvodní ředitelství v Praze, zda by se strážníci nemohli pokusit najít ukradené auto jeho přítele Aleše Hámy. Na inspekci se obrátil sám Klema, výsledek by měl být znám počátkem listopadu. Klema byl po odvolání Vladimíra Kotrouše pověřen řízením městské policie a byl i jedním z uchazečů na Kotroušovo místo, konkurz ale dnes pražský primátor Svoboda zrušil.

Pověřený šéf strážníků Klema je prošetřován policií
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo městské policie

Před pěti lety ukradli zloději v Praze přes sedm tisíc vozidel a objasněnost podobných případů se pohybovala v jednotkách procent. Tehdy rozeslal Klema e-mail, aby strážníci hledali jedno konkrétní auto: "Vzhledem k faktu, že je kamarádem nejen mým, ale fandí celé MP a leccos pro nás udělal a určitě ještě udělá, žádám vás, aby strážníci informacím věnovali pozornost a pokusili se v rámci hlídkové činnosti vozidlo nalézti."

Nadstandardní pomoc známým

Klemův známý Aleš Háma potvrzuje, že se na něj kvůli krádeži auta obracel: "Poprosil jsem ho, kdyby náhodou to auto na kamerách viděli, že to je moje auto a že by bylo fajn, kdyby mi dal vědět."

Náměstek městské policie se hájí tím, že nadstandardní pomoc zařídil v minulosti v desítkách případů, šlo prý o politiky, umělce, veřejně činné osoby, ale i normální lidi. "Já bych v tom spíš viděl ne osobní aktivitu, ale moji pracovní aktivitu," dodal Klema.   

I kvůli tomuto případu poslali minulý týden odboráři stížnost pražskému primátorovi Bohuslavu Svobodovi (ODS). "Jsem zastáncem toho, že by ve všech případech mělo být postupováno úplně stejně," uvedl Richard Krbek ze Svobodných odborů samosprávy.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kecy! Topolánek se zlobí na Zemana. Padly i ,,kok*tiny”

15:59 Kecy! Topolánek se zlobí na Zemana. Padly i ,,kok*tiny”

Expremiér Mirek Topolánek má za to, že prezident Miloš Zeman vystavuje českou demokracii zátěžové zk…