Povodně ohrožují Česko. Liberecko hlásí stav ohrožení

21.07.2011 15:08

Meteorologové se ve svých předpovědích dešťů mýlili. Trvat by měly až do pátku a Český hydrometeorologický ústav do tohoto dne prodloužil i svoji výstrahu. Mraky nyní směřují na Moravu a Slezsko.

Povodně ohrožují Česko. Liberecko hlásí stav ohrožení
reklama
Nejvíce by měly zbystřit Plzeňský a Středočeský kraj, kde je velká hrozba vylití některých řek z koryt. Pohotovost zde platí až do pátku. Během čtvrtka a pátku se pak mraky přesunou na východ Čech a Moravu, kde meteorologové očekávají další silné deště.

Úsudek meteorologů ovlivnil přechod tlakové níže, který se nad Polskem zpomalil. "Prší také na větším území, než původně meteorologické modely předpokládaly," tvrdí meteoroložka Dagmar Honsová.

Silné srážky přes noc zvedly hladinu několika řek v Libereckém, Ústeckém, Plzeňském a Středočeském kraji. Hasiči během noci odčerpávali vodu ze silnic a sklepů, na Liberecku se připravují pro ohrožené rodiny i pytle s pískem.

Zde jsou také na čtyřech řekách vyhlášeny stavy ohrožení, tedy třetí povodňové stupně. Konkrétně jde o řeky Smědá, Jeřice, Kamenice a Jizera. Na Frýdlantu a ve Vísce u Višňové už hasiči začali evakuovat.

Čtěte více:

Ministerstvo prověří peníze na povodně. Obce mohou vracet

Pokud nebudou povodně, bude to dobrý rok, slibuje hejtman Tesařík

Povodně udeřily, Kalousek si chválí proklínanou stokorunu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátský europoslanec se chlubí, jak nám v Bruselu zavařil kvůli Xaverovi s Lipovskou. Chce přimět Jourovou, aby začala konat

9:06 Pirátský europoslanec se chlubí, jak nám v Bruselu zavařil kvůli Xaverovi s Lipovskou. Chce přimět Jourovou, aby začala konat

Zvoleni ekonomky Hany Lipovské, moderátora Luboše Xavera Veselého a publicisty Pavla Matochy do Rady…