Povolit velké akce? Zatím nejsme tak daleko, varuje ministr Arenberger

16.04.2021 13:53

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Petr Arenberger předstoupil před veřejnost a popsal lidem stávající epidemickou situaci. Na rovinu prohlásil, že v oblasti kultury lidé nemají čekat žádné brzké rozvolňování. „Nemohu zatím nic slíbit, byl bych velmi opatrný,“ oznámil již čtvrtý ministr zdravotnictví v barvách hnutí ANO za poslední rok.

Povolit velké akce? Zatím nejsme tak daleko, varuje ministr Arenberger
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Petr Arenberger
reklama

V České republice nárůst nově nakažených koronavirem zpomaluje, reprodukční číslo koronaviru se pohybuje na hladině 0,8. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger však varuje, že lidé ani přes postupné zlepšování nemohou čekat žádné velké koncerty.

„Musíme postupovat obezřetně a to i v souladu s tím, co slyšíme v Poslanecké sněmovně. Zatím nejsme tak daleko, abychom třeba příští týden mohli povolit nějakou pilotní akci podobnou těm, jaké už proběhly v zahraničí. Někdy s dobrým, někdy se špatným výsledkem,“ upozornil Arenberger před kamerami ČT.

Šéf resortu zdravotnictví prý v tuto chvíli nechce nic slibovat. Prioritou je podle něj návrat dětí do škol a udržení dětí ve škole. Ve všem ostatním ministr nabádá k opatrnosti. „Sdružování osob je jeden z velmi rizikových faktorů,“ pravil ministr.

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová oznámila, že hygienici již zintenzivnili kontroly ve firmách i v domácnostech, jak se testuje a jak lidé dodržují karanténní opatření.

„Pokud dostaneme nějaký podnět, že nějaká osoba nedodržuje izolaci, tak ty vždycky zkontrolujeme, ale ten zbytek, tam je ten výběr zcela náhodný,“ prozradila Svrčinová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

14:50 Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

Pákistánský novinář Adeel Raja má ohledně izraelsko-palestinského konfliktu jasno. „Dnešní svět potř…