Pozvali jsme do debaty zástupce centra proti dezinformacím. Toto následovalo místo odpovědi. Věc sahá až k Chovancovi

07.03.2017 18:00

Jak komunikuje Ministerstvo vnitra s veřejností? ParlamentníListy.cz se pokoušely pozvat zástupce Centra pro boj s terorismem a hybridními hrozbami do debaty (CTHH), nikdo však téměř dva týdny nereagoval. Stejně nulová odezva přišla také od šéfa resortu Milana Chovance (ČSSD).

Pozvali jsme do debaty zástupce centra proti dezinformacím. Toto následovalo místo odpovědi. Věc sahá až k Chovancovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec
Internetová TV ParlamentníListy.cz uvede ve středu ráno svůj nový díl pořadu Horké téma.
 
Produkce pořadu se primárně jako prvního hosta pokoušela pozvat zástupce Ministerstva vnitra (MV), který by byl oprávněn za resort o tzv. Centru proti terorismu a hybridním hrozbám mluvit a měl jedinečnou možnost jeho vznik a činnost v diskusi obhájit. Na následujících řádcích popisujeme, jak jednání ze strany vnitra probíhalo.

Tiskové oddělení Chovancova resortu vůbec nereaguje

Téměr dva týdny před termínem natáčení jsme oslovili tiskové oddělení vnitra s pozvánkou buď pro Evu Romancovovou, která centrum budovala, anebo pro kohokoli jiného, kdo je oprávněn na toto téma hovořit. Na e-mailovou pozvánku nikdo z úřadu vnitra nereagoval. Stejně neúspěšné byly i pokusy prostřednictvím telefonu. Hovory nepřijímal mluvčí Ondřej Krátoška ani jeho zástupkyně Hana Malá.
 
Nikdo ze jmenovaných nereagoval na telefonní hovory prakticky celý zbytek následujícího týdne (mezitím odešel další e-mail s totožnou pozvánkou). Produkce pořadu Horké téma i přesto stále čekala. Hlavním zájmem bylo dát slovo zástupci samotného centra.
 
Mluvčí vnitra Ondřej Krátoška se ozval zpět jen zhruba den a půl před natáčením a okamžitě sdělil, že je v zahraničí, nemůže nic řešit a vyzval k předání pozvánky kolegům z tiskového odboru. „Stejně ani nevím, kdo by tam mohl jít,“ dodal k tomu. Uvedl nicméně, že pokud na mail pošleme příslušné informace, „kolegové se jistě ozvou“.
 

Mlčí i ministr

Pozvánku na tiskové oddělení Ministerstva vnitra jsme tedy poslali, v pořadí již třetí. „Kolegové“ se ovšem neozvali a Ministerstvo vnitra pokračovalo v mlčení. Když jsme s opakovanými žádostmi o reakci (kladnou či zápornou) neuspěli u tiskového oddělení, oslovili jsme SMSkou přímo ministra vnitra Milana Chovance. Jeho reakce byla bohužel stejná. A to žádná.
 
Zda šlo o komunikační „šum“, nedorozumění nebo programové a záměrné mlčení, se těžko dozvíme. Vzhledem k jedinému telefonátu mluvčího MV je ale patrné, že úředníci o všem věděli. A přesto mlčeli. Neobtěžovali se ani napsat, že se nikdo z úřadu debaty nezúčastní. Taková je ilustrace skutečnosti, jak jeden z nejdůletějších ministerských úřadů v zemi „komunikuje“ směrem k veřejnosti. Věc je o to horší, že šlo o natolik kontroverzního téma, jakým je CTHH.
 
Nic z toho serveru ParlamentníListy.cz nezabránilo debatu uskutečnit, a to s mimořádně zajímavými hosty. Na téma boje s dezinformacemi a propagandou ostře debatovala Helena Langšádlová s Jiřím Ovčáčkem. Kompletní článek obsahující video celého pořadu Horké téma najdete na serveru ParlamentníListy.cz ve středu ráno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Francie „slaví“ fotbalový titul. Ale tak trochu zvláštně, zde je VIDEO

10:41 Francie „slaví“ fotbalový titul. Ale tak trochu zvláštně, zde je VIDEO

V médiích se tento týden ozývaly hlasy expertů, podle kterých se celá Francie semkla za svým multiku…