Pracovní karanténa, he he. Honzejk s Kalouskem v dobrém rozmaru

17.01.2022 19:45 | Ze sítí

Lednová vlna koronaviru dohonila i komentátora HN Petra Honzejka. „Vůbec si nechci představovat, jak by ta ultrarýmička vypadala, kdybych neměl tři dávky očkování,“ řekl na twitteru a dodal, že je v „pracovní karanténě“. „Tak holt budete mít pracovní režim, jako prezident republiky…“ přidal se Miroslav Kalousek. Nemoc ovšem komentátora neodradila od rýpání do ředitele Českého rozhlasu Zavorala.

Pracovní karanténa, he he. Honzejk s Kalouskem v dobrém rozmaru
Foto: repro Youtube
Popisek: novinář Petr Honzejk

Jak uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek, takzvaná pracovní karanténa se má týkat jen zdravotníků a pracovníků v sociálních službách. Podmínky pro pracovní karanténu pak určí krajské hygienické stanice a režim bude fungovat až ve chvíli, kdy to bude nezbytně nutné, aby nebyla ohrožena péče o pacienty nebo klienty. Lidé zařazení do pracovní karantény budou moci chodit do práce i v případě, že budou mít pozitivní antigenní samotest na koronavirus, ale pouze pokud nebudou mít žádné příznaky koronaviru.

Nicméně termín pracovní karanténa už zlidověl a stal se terčem vtípků. V „pracovní karanténě“ se nyní podle svých slov nachází komentátor HN Petr Honzejk. „Vůbec si nechci představovat, jak by ta ultrarýmička vypadala, kdybych neměl tři dávky očkování,“ řekl na twitteru.

Bývalý ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček se ptal na příznaky. „Slabost, furt spím, krk, hlava jako při chřipce... Myslel jsem si, že budu normálně pracovat z domova, ale dost jsem si fandil,“ popsal své příznaky Honzejk. „Tak holt budete mít pracovní režim, jako prezident republiky… Brzy se uzdravte,“ přál komentátorovi Miroslav Kalousek.

Ovšem únava a slabost Honzejkovi nebrání například v rýpání do ředitele ČRo Reného Zavorala za to, že z rozhlasu odchází Lenka Kabrhelová a její tým do SeznamZpráv. „Gratuluju panu Zavoralovi, ke kreativní realizaci avizovaného snižování stavů ve zpravodajství. Vytvořit atmosféru a podmínky, kdy z rozhlasu prchají naprosté špičky, to je manažerský majstrštyk!“ smál se.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: kas

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

Co čekáte od Putina?

A myslíte, že se Švédsko a Finsko stanou členy NATO nebo kdo-co tomu podle vás zabrání? Co třeba Turecko? A kdyby se stalo členem, Putin už avizoval, že by to nenechal bez reakce, a že by byla ostrá, i když nechápu proč. Kdyby byly jejich vztahy tak dobré, jak tvrdí, tak proč se plést do vnitřních ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Redaktoři? Aktivisti! Ať jdou jinam...“ Veřejné slyšení do Rady ČT. Šarapatka „bouchl“ dveřmi. A pak to začalo

17:00 „Redaktoři? Aktivisti! Ať jdou jinam...“ Veřejné slyšení do Rady ČT. Šarapatka „bouchl“ dveřmi. A pak to začalo

Mezi navrženými kandidáty pro volbu členů Rady České televize chybí jméno Zdeňka Šarapatky. Bývalý r…