Praha 7 udělí čestná občanství, mimo jiné hudebníku Mišíkovi

06.11.2019 7:01

Vedení radnice Prahy 7 dnes udělí v Letenském zámečku čestná občanství publicistovi Jiřímu Černému, hudebníkovi Vladimíru Mišíkovi, básníku Karlu Šiktancovi a výtvarnici Martině Špinkové. Cenu Prahy 7 pak dostanou výtvarnice a ilustrátorka Kornelie Němečková a technologický vývojář Josef Průša. Radnice v minulosti udělila čestná občanství více než třicítce osobností.

Praha 7 udělí čestná občanství, mimo jiné hudebníku Mišíkovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Čižinský
reklama

Hudební publicista Jiří Černý (1936) vystudoval žurnalistiku a český jazyk na Filozofické fakultě UK. Profesní kariéru zahájil v letech 1961 až 1965 jako redaktor časopisu Mladý svět. Poté pracoval v Československém rozhlasu. Za normalizace byl vyhozen. Psal články o populární hudbě a také jezdil po republice s poslechovým pořadem Antidiskotéka. V listopadu 1989 spoluzakládal Občanské fórum.

Vladimír Mišík (1947) se na české hudební scéně pohybuje od 60. let. Působil ve skupinách Matadors, Blue Effect nebo Flamengo, se kterou natočil na začátku 70. let album Kuře v hodinkách, pro které až na jednu výjimku napsal texty básník Josef Kainar. V roce 1974 založil Mišík kapelu Etc..., s níž hraje dodnes.

Básník Karel Šiktanc (1928) vystudoval učitelský ústav a působil jako redaktor v Mladé frontě. V letech 1950 až 1960 pracoval v Československém rozhlase a později v časopisu Květen. Za normalizace nesměl oficiálně publikovat a pracoval v dělnických profesích. Je držitelem řady ocenění včetně ceny Jaroslava Seiferta nebo Státní ceny za literaturu.

Martina Špinková (1959) se od poloviny 80. let věnuje ilustrování knih. V roce 2001 spoluzaložila neziskovou organizaci Cesta domů. Ta poskytuje poradenské služby v péči o nevyléčitelně nemocné a umírající a pomáhá pozůstalým v době zármutku.

Starosta Jan Čižinský (Praha 7 Sobě) udělí také ceny za přínos městské části a ocenění starosty Prahy 7 za záslužnou činnost.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

8:25 Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

TÝDEN V MÉDIÍCH Řešit zcela nestandardní situaci moderátorky České televize Světlany Witowské by ury…