Praha: Asi špatné, pane Babiši. Zatím úplně „na pytel“

06.10.2018 17:40

Komunální volby skončily a sčítají se hlasy. Velká pozornost je upřena na Prahu, kde v roli primátorky za hnutí ANO končí Adriana Krnáčová. Voliči vystavují vysvědčení její vládě. Zatím je sečtena jen část okrsků, ale ani z těchto dílčích výsledků pravděpodobně nebude mít radost šéf hnutí ANO a premiér Andrej Babiš.

Praha: Asi špatné, pane Babiši. Zatím úplně „na pytel“
Foto: Screen: ČT
Popisek: Andrej Babiš v superdebatě ČT.
reklama

Předsedovi vlády Andreji Babišovi pravděpodobně přibude pár vrásek na čele. Průběžné výsledky sčítání hlasů ukazují, že na tom jeho hnutí ANO není právě nejlépe. Po sečtení hlasů z 11 okrsků, které představují asi 1 procento všech okrsků, které čekají na sečtení, má hnutí ANO asi 13 procent hlasů voličů.

Občanští demokraté mají v tuto chvíli asi 18 procent hlasů, hnutí Praha sobě ex-lidovce Jana Čižinského má asi 18 procent hlasů, Piráti se pohybují u hranice 18 procent a koalice vedená předsedou TOP 09 Jiřím Pospíšilem má 17 procent hlasů. Hnutí ANO je tedy prozatím až páté a v tuto chvíli se zdá, že křeslo primátora neobhájí.

Ale k sečtení všech volebních okrsků v Praze je hodně daleko. Po sečtení všech hlasů navíc bude záležet na koaličním vyjednávání jednotlivých lídrů. Stávající lídr Babišova hnutí Petr Stuchlík se může ukázat jako schopný vyjednavač. Ale také nemusí. 

Denní světlo pomalu nahrazuje světlo lamp a v Praze se stále sčítá. Po sečtení 20 okrsků, které představují něco málo přes 1 procento hlasů, se zdá, že v Praze čeká Andreje Babiše relativní výprask. Hnutí ANO v tuto chvíli dlí na páté příčce.

ODS má v tuto chvíli asi 18 procent hlasů, hnutí Praha sobě 17 procent hlasů, Piráti mají přibližně 16 procent, stejně jako koalice vedená Jiřím Pospíšilem (TOP 09) a teprve páté hnutí ANO má 14 procent hlasů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aňa Geislerová: Všichni dnes mají názor. Špatně! A já si můžu prskat, jak chci

8:03 Aňa Geislerová: Všichni dnes mají názor. Špatně! A já si můžu prskat, jak chci

Herečka Aňa Geislerová ve včerejším Interview ČT24 zakončila sérii rozhovorů o minisérii Božena. Při…