Praha zvažuje zavedení mýta, chce o tom jednat s ministerstvem

03.09.2019 22:32 | Zprávy
autor: čtk

Vedení Prahy zamýšlí ve městě zavést pro auta mýtné. Chce proto jednat s ministerstvem dopravy o změně zákona, který by to umožnil. Výše mýtného by mohla být v řádu desetikorun za den. Novinářům to dnes řekli náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN) a Tomáš Voříšek z magistrátní komise pro udržitelnou energii a emisi. Dříve zamýšlené nízkoemisní zóny město zavrhlo.

Praha zvažuje zavedení mýta, chce o tom jednat s ministerstvem
Foto: Archiv PL
Popisek: Praha - ilustrační foto

„Rádi bychom během měsíce vyvolali první jednání na ministerstvu a pokusili se najít shodu na základních principech,“ řekl Voříšek. S ministerstvem chce město jednat také o dílčích opatřeních, která by byla zavedena před změnou zákona. Týkala by se třeba zpoplatnění komunikaci první třídy na území Prahy. „Bude ale záležet na výsledku jednání,“ uvedl Voříšek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Írán

Válka už začala, to nezmění nikdo. Co by ale podle vás bylo teď nejlepší východisko nebo nejlepší scénář, když ten současný považujete za průšvih?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kde může shořet „zákon o rušení poplatků ČT”. Jde i o Brusel

4:46 Kde může shořet „zákon o rušení poplatků ČT”. Jde i o Brusel

Nový zákon ministra Klempíře zásadně mění koncept veřejnoprávní mediální služby. Základní principy j…