Prameny budou mít po dvou letech zastupitele, volilo 30 procent lidí

07.04.2012 21:03

Prameny na Chebsku budou mít patrně po více než dvou letech bezvládí zastupitelstvo. K dnešním obecním volbám přišlo podle zdejší volební komise do 19:00 asi 30 procent oprávněných voličů.

Prameny budou mít po dvou letech zastupitele, volilo 30 procent lidí
Foto: Archiv
Popisek: Volební místnost

Původní zastupitelstvo se tu rozpadlo v roce 2009. Od té doby ministerstvo vnitra vyhlašovalo náhradní termíny voleb, ale kvůli velkým dluhům Pramenů nikdo z místních zájem neměl. Až dnes - na sedmý pokus - se volby uskutečnily. Pětičlenné sdružení místních kandidátů usilovalo o hlasy 112 voličů. Z nich přišlo do 19:00 volit asi 30 procent, řekla ČTK Veronika Velková z volební komise.

Občany situace trápila

První, kdo hned ráno vhodil lístek do urny, byl Bedřich Dvořáček. Řekl, že většinu lidi z kandidátky zná a minimálně tři mají jeho důvěru. Jestli po volbách nastane změna a situace v obci se změní, si netroufl tipovat. "Nezbývá nám nic jiného než věřit. Proto jsem volil," uvedl.

Volit přišla i Anna Vojtěchová, která v Pramenech žije 47 let. Řekla, že v obci zažila časy jejího rozkvětu, kdy zde žilo dvakrát tolik lidí, a proto ji současná neutěšená situace trápí. Je ráda, že se několik místních odhodlalo kandidovat a očekává obrat k lepšímu. Domnívala se ovšem, že účast velká nebude. To potvrdila i Velková. "Termín ideální není. Dost lidí využilo velikonočních svátků a odjelo pryč. Aby však byly volby platné, stačí pět hlasujících," řekla.

Hned dopoledne, asi tři hodiny po otevření volební místnosti, přišla k urně první z kandidujících, šestačtyřicetiletá Lenka Cholínská. ČTK řekla, že sestavení kandidátky bylo otázkou týdne. "Bavili jsme se, co s obcí dělat, a potom jsme se rozhodli, že do voleb půjdeme. Jinak by se nic nezměnilo. Máme už příslib od kraje i ministerstev financí a vnitra, že nám v rámci možností pomohou. Je ale jasné, že dluhy za obec nikdo nevyřeší. S tím si budeme muset nějak poradit," uvedla.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Furt nemá čas. No tak se nemůžete divit, že si to musíme vynutit.“ Varování pro Fialu, možná poslední

21:45 „Furt nemá čas. No tak se nemůžete divit, že si to musíme vynutit.“ Varování pro Fialu, možná poslední

Vláda a odbory se dnes na zvyšování platů ve veřejné sféře nedohodly kvůli inflaci. Ve vyjednávání c…