Pravá česká zabíjačka, hlásal Lidl a prodával tlačenku z Německa

22.02.2012 22:26

Zahraniční výrobky označené jako české zajistila kontrola v provozovně řetězce Lidl v Ostrově na Karlovarsku. Podle zjištění Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) používal Lidl označení vepřového masa v aspiku a tmavé tlačenky jako Pravá česká zabíjačka. Tyto produkty však pocházejí od německých výrobců.

Pravá česká zabíjačka, hlásal Lidl a prodával tlačenku z Německa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Žena nakupující potraviny v supermarketu
reklama

„Podle SZPI je tímto označením spotřebitel uváděn v omyl o původu zboží, protože se může domnívat, že kupuje český výrobek,“ uvedl mluvčí SZPI Michal Spáčil.

Podle slov svých zástupců se řetězec Lidl žádného klamání zákazníků nedopustil, inspekce si prý označení pouze špatně vyložila.

„Pravá česká zabijačka je v tomto případě pouze název marketingové akce, nikoliv označení země původu jednotlivých produktů nabízených v rámci této tematické akce. Dle našeho nezávislého právního posudku jsme postupovali zcela v souladu s platnou legislativou,“ sdělila stanovisko Lidlu jeho tisková mluvčí Lucie Borovičková.Pravá česká zabíječka z Německa. No a?

Klamavou informaci, například že výrobek byl vyroben v České republice, podle mluvčí firma nikdy na výrobcích neuvedla.  Označení výrobku má pouze poukázat na fakt, že je tento produkt znám v České republice z tradičních místních zabíjaček.

Zahraniční výrobky vydával za české i obchodní řetězec Penny Market, který pod značkami, jako např. Česká kvalita nebo Nakupujte hezky česky prodával chléb, salámy, jogurty a další zboží původem z Německa, Slovenska, Velké Británie i Francie.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jhe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rasová válka v USA: Trump udeřil. A mrtvý černoch? S ním to prý bylo všelijak

7:34 Rasová válka v USA: Trump udeřil. A mrtvý černoch? S ním to prý bylo všelijak

Protesty, rabování a zařazení organizace ANTIFA na seznam teroristických organizací. To vše zřejmě z…