Pravdu o migrantech! žádá Keller od opozice

04.01.2021 8:56

Sociolog Jan Keller v komentáři pro pondělní Právo konstatoval, že budoucí koalice Pirátů a STAN musí jasně říct, co myslí tím, že se bude v otázce migrace chovat zodpovědně. Keller má totiž za to, že z pohledu EU a české eurokomisařky Věry Jourové vypadá toto zodpovědné chování jinak, než z pozice člověka žijícího např. v Pelhřimově.

Pravdu o migrantech! žádá Keller od opozice
Foto: Daniela Černá
Popisek: Sociolog, publicista Jan Keller

Před příchodem koronaviru se v České republice často řešily otázky česko-ruských vztahů, migrace a terorismu.

Anketa

Líbí se vám současné české filmy?

4%
82%
hlasovalo: 13320 lidí

Jak se na tyto hrozby dívá Keller dnes?

Abych neupadl v podezření u paní Jourové, musím pochopitelně odpovědět, že na Rusko je třeba být mnohem tvrdší než dosud, migraci musíme vítat jako lék na naše problémy a hrozbu terorismu nesmíme přeceňovat. Kdybych odpověděl jinak, usvědčím se z toho, že jsem patrně Putinův agent, navíc xenofob a k tomu všemu islamofob. V takové atmosféře dnes žijeme, ta atmosféra bude houstnout a někteří dokážou být při tom všem tak naivní, že jsou přesvědčeni, že svobodu slova ohrožuje nošení roušek,“ prohlásil Keller v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Pokud jde o letošní podzimní sněmovní volby, v těch se formují dva bloky. Na jedné straně blok konzervativní v podobě spojenectví ODS, lidovců a TOP 09. Druhý liberální blok budou s vysokou pravděpodobností tvořit Piráti a Starostové.

Tento liberální blok ve svém předvolebním programu slibuje, že se bude chovat zodpovědně i v otázce migrace. Keller by ale rád věděl, co přesně to znamená.

„Jak známo, postoje k masové migraci se v jednotlivých zemích Evropské unie velmi podstatně liší. ... Ke kterému ze všech těchto nanejvýš zodpovědných přístupů se kloní Piráti a Starostové? Bez tohoto upřesnění nevíme o jejich plánech vůbec nic,“ zdůraznil Keller v textu pro Právo.

V deníku připomněl, že Evropská komise zemím odmítajícím povinné kvóty na migranty opakovaně hrozila sankcemi. Pro tyto sankce hlasovala také zelená frakce v Evropském parlamentu, kam patří i Piráti. V této souvislosti si Keller položil otázku, zda čeští Piráti dokážou do budoucna hlasovat jinak, než většina zelené frakce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Euro ne! Dřel jsem jak mezek, očesali by mě. Já jsem Češka jak poleno, chci korunu. Petice Svobodných s Trikolorou a Soukromníky oslovila Čechy. Rychle roste

4:38 Euro ne! Dřel jsem jak mezek, očesali by mě. Já jsem Češka jak poleno, chci korunu. Petice Svobodných s Trikolorou a Soukromníky oslovila Čechy. Rychle roste

Jsem Češka jako poleno, měli bychom mít svoji měnu. V Německu na euru prodělali kalhoty! Euro? Celý …