Pravičáci, máte prý být vděční za komunisty. Čtěte proč

18.10.2012 7:36

Politolog a anarchistický aktivista Ondřej Slačánek si myslí, že čeští pravičáci a velké partaje vůbec by měli být vděční za komunisty. Bez nich by totiž protestní hlasy voličů mohli získat úplně jiní sekáči. Takhle se získala strana, která je v podstatě konzervativní a umírněná. A je prý její historická zásluha, že letošní volby nevynesly k moci agresivní pravičáky, nebo spasitelské miliardáře typu Andreje Babiše.

Pravičáci, máte prý být vděční za komunisty. Čtěte proč
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ve volebním štábu KSČM bylo veselo

Česká KSČ a posléze KSČM prý pro zastánce skutečných myšlenek komunismu nebyla nic lákavého. Už od první republiky spojovali svůj projekt se sovětskou diktaturou , která byla spíše parodií komunistických vizí. Volby v roce 1946 vyhráli na vlně vypjatého nacionalismu.

„Dnešní KSČM je stranou nacionalismu malého národa, sociálních jistot a konzervativních hodnot,“ píše Slačánek v textu pro Lidové noviny. Pro opravdového komunistu na ní prý není nic lákavého. Ale také to není nic, co by ohrožovalo demokracii.

Naopak by prý demokratická pravice měla být ráda, že má svou KSČM, která absorbuje protestní hlasy a nehrozí, že by je přetavila do revolučních běsů. Jejich alternativou jsou strany rasistů a neonacistických bojůvek, které už v některých krajích stihly zaznamenat úspěchy, a nebo milionáři s protikorupčním spasitelským programem, kteří by si následně udělali ze státu svojí firmu. V letošních volbách nikdo takový neuspěl a v tom je prý historická zásluha českých komunistů.

„Nenadávejme komunistům, buďme za ně vděční. O víkendu přispěli k naší záchraně před fašistickou hrozbou, kterou na nás přivolává kolektivní nezodpovědnost pravicových politiků a médií,“ uzavírá anarchista svůj vzkaz pravičákům. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

reklama

autor: jav

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Důchody

Na kolik procent spadne během vaší vlády průměr důchodu k průměrné hrubé mzdě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Slovenský úředník oznámil zdražení plynu. A Fico začal řádit, padla slova o dementech

19:10 Slovenský úředník oznámil zdražení plynu. A Fico začal řádit, padla slova o dementech

Slovenský premiér Robert Fico se rozčílil kvůli předsedovi Úřadu pro regulaci síťových odvětví. Důvo…