Pravice pokračuje ve sjednocování. Nový projekt Aliance pro budoucnost odstartoval

27.03.2021 19:20

Na české pravicové scéně pokračuje sjednocovací proces, od něhož si zúčastněné strany slibují jistější výsledek a konec velkého tříštění hlasů z minulosti. Dalším projektem, který se na politické scéně objevil, je Aliance pro budoucnost.

Pravice pokračuje ve sjednocování. Nový projekt Aliance pro budoucnost odstartoval
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Sehnal, předseda APB
reklama

Projekt Aliance pro budoucnost v současné době reprezentuje hned čtyři politické strany hlásící se k pravici. Pavel Sehnal, šéf samotné Aliance pro budoucnost, která tvoří základ celého bloku, nevylučuje možnost zapojení i dalších stran či hnutí.

“Před třemi lety jsem znovu obnovil značku Občanská demokratická aliance (ODA) a během této doby jsme sbírali zkušenosti. Politika je řemeslo a řekl bych, že obtížné řemeslo s velmi prapodivnými principy. Kandidovali jsme v celé řadě voleb, připomněl bych, že jsme postavili i vlastního prezidentského kandidáta, bývalého šéfa Škody Auto Vratislava Kulhánka. V komunálních volbách jsme postavili 15 kandidátek a sedm jich uspělo, máme starosty i místostarosty,” uvedl předseda Aliance pro budoucnost.

Anketa

V případě, že byste mohli volit předsedu ČSSD, byste dali hlas

hlasovalo: 7148 lidí

Připomíná, že v minulosti mnohé strany s podobným programem kandidovaly proti sobě a hlasy voličů tak v podstatě propadaly a tomu by měl nový projekt zabránit. “Nyní jsou před naší zemí sněmovní volby a rozhodli jsme se, že bude nejlepší oslovit další podobné politické strany, mezi nimiž se v minulosti rozmělňovaly hlasy voličů a nabídnout jim společný projekt na jedné kandidátce. Vyšel nám v tom de facto vstříc i Ústavní soud, který se rozhodl narovnat podmínky,” pokračuje Sehnal.

“Protože stále není jisté, jak bude nový volební systém vypadat a opět by mohl nějakým způsobem menší strany znevýhodňovat, místo koalice jsme se domluvili kandidovat pod jednou značkou a tou je Aliance pro budoucnost. Brali jsme v potaz, aby v čele těch jednotlivých stran byli lidé s jasnými zkušenostmi z osobního civilního života. Zásadním faktorem je rovněž to, že jsme nechtěli pouze politické subjekty z Prahy, ale aby celý projekt byl rozkročen v rámci celé České republiky,” konstatuje Pavel Sehnal.

Aktuálně pod hlavičkou Aliance pro budoucnost kandiduje také Strana konzervativní pravice - Řád národa, Agrární demokratická strana a Demokratická strana zelených - za práva zvířat. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

19:40 Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Pavel Matocha, předseda Rady ČT. Jak funguje …