Právo nosit zbraň je důležité, uvedl někdejší prezidentský kandidát Hynek

23.01.2019 14:22

Pozvání do pořadu Na prahu změn, které ParlamentníListy.cz jako jediné z velkých médií monitorují, přijal Jiří Hynek, výkonný ředitel Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu a v posledních prezidentských volbách také kandidát na prezidenta.

Právo nosit zbraň je důležité, uvedl někdejší prezidentský kandidát Hynek
Foto: Vít Hassan
Popisek: Kandidát na prezidenta Jiří Hynek se svou manželkou Eliškou Hynkovou po natáčení superdebaty na ČT
reklama
„Prošel jsem si celý vývoj od řadového pracovníka technologického vývoje až po vedoucího velké skupiny, dělal jsem i ředitele velkých firem o tisících zaměstnancích. Zkušenosti mám, ale nikdy jsem nezapomněl na to, jaké to bylo být řadovým pracovníkem,“ konstatoval Hynek.
 
Ten také řekl svůj názor na snahy EU, která se snaží omezit nošení zbraní. „Odzbrojování občanů vždy dělaly totalitní režimy.  Argumentace, že když bude mezi lidmi méně zbraní, že bude mnohem větší bezpečno, je naprosto mylná,“ přiblížil.
 
Moderátora pořadu Stanislava Novotného zajímal názor na stav naší armády. „Ve všech základních doktrínách se předpokládá kolektivní obrana. My jsme rezignovali na schopnost vlastní obrany a vycházíme z tohoto principu kolektivní obrany. To je realita,“ sdělil rovněž Jiří Hynek.
 
 
Celý díl pořadu si můžete poslechnout zde.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…