V předvolební kampani slibujete, že v Senátu byste v případě zvolení chtěl aktivně prosazovat především tři témata: bezpečnou ulici, jasná pravidla pro developery a méně hluku ve Vaší městské části. Můžete alespoň trochu přiblížit, jak byste toho chtěl dosáhnout?
Co se týká bezpečnosti, budu na jedné straně apelovat na místní velitele Policie ČR a Městské policie, aby se soustředili na problémové úseky a trestali především riskantní a bezohledné chování. Na druhé straně v Senátu pak budu podporovat a prosazovat taková opatření, která umožní, aby se příslušníci ve služebním poměru mohli plně věnovat pouze policejní práci, aby nebyli zavaleni byrokracií a aby byli náležitě odměňováni a motivováni. V otázce motivace pak budu působit i na úrovni radnice Prahy 9, která může pomoci například s ubytováním policistů a strážníků i dalšími konkrétními motivačními programy.
Zejména ze strany státu jsou naprosto nepřijatelně podceňována rizika nadměrného hluku, který nám nejen znepříjemňuje bydlení a pohyb po ulicích, ale hlavně zásadním způsobem poškozuje naše zdraví, v první řadě pak dětí. Na příkladu nádraží Libeň a Vysočany vidíme, že stát vyhlašuje legislativu, která stanovuje hygienické limity hluku, ale není ji schopen či ochoten vymáhat ani u státní organizace – Správy železniční dopravní cesty. A to chci co nejdříve změnit. Budu bojovat proti hluku a usilovat o to, aby byly dodržovány stanovené hygienické limity hluku ve městě.
Praha (ale nejen ona) potřebuje developerské projekty, které vhodně doplňují místní komunity a respektují své bezprostřední okolí. Občané a občanské spolky by měly být účastníky územního a stavebního řízení se stejnými právy jako developeři velkých projektů. Proto budu podporovat zavedení jasných pravidel pro developery. Rozhodně také budu prosazovat, aby se Parlament přestal v legislativním procesu ubírat cestou „zlatých českých ručiček“ a aby se zejména v oblasti územního plánování a rozvoje obcí učil tam, kde to desítky let funguje – v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Nizozemsku nebo ve Skandinávii.
S čím se na Vás voliči během předvolební kampaně nejčastěji obraceli?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník