Pražský magistrát vydává opencard bez zpracování osobních údajů

03.01.2012 18:20 | Zprávy
autor: nip

Pražský magistrát od začátku týdne vydává opencard bez zpracování osobních údajů za stejných podmínek jako kartu s osobními údaji. Lidé ji ale mohou získat pouze na počkání za poplatek 250 korun.

Pražský magistrát vydává opencard bez zpracování osobních údajů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stanice metra

 

Magistrát od ledna vydává na počkání nový typ opencard, pro kterou se nebudou v systému shromažďovat osobní údaje o uživateli. Tato karta je nepřenosná, na kartě bude vytištěno jméno a fotka držitele. Je možné na ni nahrát kupon na MHD. Držitel ale nebude mít nárok na zlevněné jízdné, které je vázáno na datum narození.

Úřad pro ochranu osobních údajů, který vydávání karet na jméno a karet bez zpracování osobních údajů za stejných podmínek požadoval, to uvítal. "Vydání tohoto typu karty podléhá manipulačnímu poplatku ve výši 250 korun," uvedla mluvčí magistrátu. Stejný poplatek platí za vydání na počkání i držitelé karty opencard se zpracováním osobních údajů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Proč vás, potažmo nás má v Bruselu zastupovat nějaký Slovák?

To to pěkně začíná. Proč jste si toho na sebe nabral tolik, když to evidentně nezvládáte? A kdy už to rozseknete s tím Turkem? Nebylo by nejjednodušší, kdybyste místo něj nominovali prostě někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Za nejosudovějších okolností.“ Tehdy se podle Zbořila poučí ti, co plivou na Babiše

10:05 „Za nejosudovějších okolností.“ Tehdy se podle Zbořila poučí ti, co plivou na Babiše

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Nechávají se unést k osobním útokům a nenávistné zuřivosti bez ohledu na to,…